Ericsson otworzył w Polsce dwa centra rozwojowe

Korporacja otworzyła dwa polskie centra R&D - zlokalizowane w Łodzi i w Krakowie - i poinformował, że staną się one głównymi światowymi ośrodkami odpowiedzialnymi za rozwój jej produktów. Polskie centra Badań i Rozwoju zajmie się rozwojem oprogramowania wchodzącego w skład platformy telekomunikacyjnej Ericsson Radio System, która obsługuje każdego dnia na całym świecie znaczący procent (według firmy Ericsson nawet do 40%) połączeń komórkowych.

Centrum Badań i Rozwoju Ericsson w Łodzi

Warto przypomnieć, że szwedzki koncern Ericsson przejął polskie i ukraińskie oddziały firmy Ericpol, która wcześniej od wielu lat dostarczała mu programistyczne rozwiązania IT, na początku 2016 roku, a proces połączenia firm w jeden podmiot prawny pod nazwą Ericsson Polska zakończył się 1 lutego 2017 roku.

Jak zapewnia Ericsson, jego dwa centra rozwojowe w Krakowie i Łodzi odegrają istotną rolę w procesie rozszerzania stałej współpracy firmy z uniwersytetami, start-upami i instytucjami państwowymi, co w opinii korporacji pozwoli jej wzmocnić relacje z klientami i partnerami.

Zobacz również:

  • W warszawskim Centrum Danych Atman powstaje kolejny obiekt kolokacyjny
  • Microsoft prezentuje pakiet narzędzi chmurowych dla firm telekomunikacyjnych

Komentując powstanie Ericsson Polska, Paweł Szczerkowski (Dyrektor Działu R&D Ericsson w Polsce), powiedział: "Jestem dumny, że centra w Łodzi i Krakowie mogły stać się częścią Ericsson. Dzięki włączeniu do struktur Ericsson, możemy zaoferować potencjalnym kandydatom zatrudnienie w jednym z najciekawszych sektorów branży technologicznej i pracę dla globalnego przedsiębiorstwa współpracującego z partnerami na całym świecie”.

Dodał też, że „Logo Ericsson, które pojawiły się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków naszych centrów rozwojowych, stanowią wyłącznie zewnętrzną oznakę zmian. W rzeczywistości, zmiany wewnątrz organizacji mające na celu uczynienie nas częścią rodziny Ericsson, rozpoczęły się już po przejęciu w kwietniu 2016 roku."

Centrum Badań i Rozwoju Ericsson w Łodzi

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200