Ericsson i Samsung zawarły pakt o nieagresji

Ericsson i Samsung Electronics podpisały umowy, na mocy których oba koncerny będą miały prawa do wykorzystywania niektórych opatentowanych technologii telefonii drugiej i trzeciej generacji. Firmy toczyły spór o prawa autorskie od początku ubiegłego roku.

O rozpoczęciu walki prawnej między koncernami informowaliśmy na początku 2006 r. (Ericsson pozywa Samsunga). Niejasności dotyczące wykorzystania opatentowanych technologii rozpoczęły się wraz z końcem 2005 r., gdy wspólne umowy między Ericssonem a Samsungiem wygasły, a firmy nie potrafiły wypracować oczekiwanego kompromisu.

Koreański koncern w odpowiedzi na pozew szwedzkiego producenta również zaczął wystosowywać pozwy o naruszenia praw do projektów elektronicznych podzespołów spotykanych w telefonach komórkowych i niektórych spełnianych przez nie funkcji.

Obecnie zarządy Ericssona i Samsunga podpisały złożoną umowę, określającą zasady wykorzystywania określonych praw patentowych. Porozumienie zobowiązuje także obie strony do wycofania bieżących pozwów sądowych i nie wszczynania następnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200