Ericsson i Microsoft uruchomiły wspólną firmę

Nowo powstała spółka Ericsson Microsoft Mobile Venture w 70% należy do szwedzkiego producenta.

Ericsson Telephone i Microsoft oficjalnie uruchomiły spółkę Ericsson Microsoft Mobile Venture, utworzoną w ramach porozumienia zawartego w ub.r. 70% akcji spółki, której siedziba jest w Sztokholmie, należy do Ericssona, pozostałe 30% do Microsoftu. Wkrótce mają powstać także regionalne oddziały spółki na całym świecie.

Działalność Ericsson Microsoft Mobile Venture ma się skupić na rozwiązaniach, umożliwiających operatorom telefonii komórkowej oferowanie abonentom usług poczty elektronicznej. Pierwsze produkty mają trafić na rynek jeszcze w tym roku.

Ponadto firma będzie zajmować się opracowywaniem aplikacji do usług kalendarzowych, terminarza i zarządzania informacjami osobistymi (PIM). Dla klientów korporacyjnych zostaną przygotowane rozwiązania, umożliwiające dostęp do danych przedsiębiorstwa. Nowe produkty będą integrować platformy Windows 2000 Server i Exchange z infrastrukturą telekomunikacyjną Ericssona oraz internetowymi technologiami bezprzewodowymi.

Komisja Europejska zapewniła już, że przedsięwzięcie to nie będzie podlegało procedurze weryfikacyjnej, stosowanej przy połączeniach dużych firm.

Pierwsze prace nad wspólnym rozwojem produktów dla bezprzewodowego Internetu obie firmy podjęły pod koniec ub.r.

***

Porozumienie Microsoftu i Ericssona spowodowało poruszenie na rynku

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200