Ergonomiczne peryferia Microsoft

Dział Hardware firmy Microsoft wprowadził na polski rynek nowe produkty, ergonomiczną klawiaturę Natural Ergonomic Keyboard 4000 oraz bezprzewodową myszkę Natural Wireless Laser Mouse 6000.

Zdaniem producenta Natural Ergonomic Keyboard 4000 jest największym przełomem w podejściu do projektowania ergonomicznych klawiatur, od czasu wprowadzenia na rynek ponad 10 lat temu pierwszej klawiatury z dwiema rozdzielonymi o 12 stopni sekcjami klawiszy. Projekt klawiatury został zrealizowany tak aby poprawić komfort ułożenia dłoni i palców, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania zespołowi cieśni nadgarstka - chorobie spowodowanej nadmiernym uciskiem nerwów przechodzących przez nadgarstek.

Ergonomiczne peryferia Microsoft

Klawiatura Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000

Unikalnym rozwiązaniem jest podniesienie przodu klawiatury o 7 stopni, dzięki czemu uzyskuje się naturalne ułożenie nadgarstków i zmniejszenie napięcia mięśni. Wyściełana podpórka na nadgarstki poprawia komfort ich ułożenia. Specjalne wyprofilowanie samej klawiatury czyni dostęp do klawiszy łatwiejszym, dzięki czemu siły działające na palce i nadgarstki uległy zmniejszeniu. Klawiatura posiada suwak Zoom Slider służący do powiększania lub pomniejszania tekstu, stron internetowych i obrazów, klawisze funkcyjne z możliwością programowania i klawisze do obsługi multimediów.

Zobacz również:

Ergonomiczne peryferia Microsoft

Mysz Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000

Nowością jest także bezprzewodowa myszka Natural Wireless Laser Mouse 6000. Dzięki ergonomicznemu kształtowi dłoń układa się na myszce w sposób naturalny, zapobiegając niepożądanym wygięciom czy naprężeniom nadgarstka i palców. Dodatkowym rozwiązaniem ergonomicznym jest wyściełana podpórka na kciuk. Myszkę bardzo łatwo chwycić i można ją bez problemu unieść w powietrzu. Natural Wireless Laser Mouse 6000 posiada kółko Tilt Wheel służące do przewijania ekranu w dwóch płaszczyznach, funkcję Instant Viewer - szybkiego przełączania między otwartymi oknami programów, technologię Magnifier za pomocą której można powiększać wybrany fragment ekranu, przyciski które można zaprogramować oraz wskaźnik zużycia baterii.

Sugerowane ceny detaliczne to: Natural Wireless Laser Mouse 6000 - 249 zł, Natural Ergonomic Keyboard 4000 - 199 zł.

Więcej informacji

http://www.microsoft.com/poland/hardware


TOP 200