Ergonomiczne nowości Logitecha

Logitech wprowadził do sprzedaży nowe klawiatury, przy projektowaniu których położono duży nacisk na komfort i ergonomię oraz sterowanie aplikacjami multimedialnymi.

Nowe konstrukcje początkowo dostępne będą w dwóch bezprzewodowych zestawach: Logitech Cordless Desktop LX 500 oraz Logitech Cordless Desktop LX 501.

Firma wprowadza również klawiaturę przewodową, bazującą na jednej z nowych konstrukcji - Logitech Media Keyboard.

Zobacz również:

  • Apple ostrzega przed popularną funkcje iOS 16!

"Dzięki nowym, radykalnie zmienionym klawiaturom nasi klienci zyskają znacznie większą kontrolę nad mediami i będą pracować bardziej komfortowo niż kiedykolwiek przedtem" - powiedział Denis Pavillard, dyrektor ds. marketingu klawiatur i komputerów stacjonarnych.

"Wymyśliliśmy klawiaturę od nowa, począwszy od całkowitego przedefiniowania jej fizycznych proporcji, a skończywszy na subtelnych zmianach układu klawiszy, które sprawiają, że jest ona znacznie wygodniejsza w użyciu, choć nie zmienia sposobu, w jaki pracują ludzie. A ponieważ ludzie wykorzystują komputery do coraz szerszych zastosowań, dodaliśmy zaawansowane funkcje zarządzania mediami cyfrowymi - na przykład możliwość powiększenia i zmniejszania cyfrowego zdjęcia".

Nowe konstrukcje mają następujące cechy:

-Mniejsza wysokość klawiatury i funkcja Logitech Zero Degree Tilt - nowe klawiatury są niskie - ustawione na płaskim podłożu mają wysokość 22,3 mm. Są również wyposażone w funkcję Zero Degree Tilt, która sprawia, że wszystkie podstawowe rzędy klawiszy mają tę samą wysokość. W większości klawiatur wysokość klawiszy wzrasta z każdym rzędem, od spacji do klawiszy funkcyjnych. Według niezależnych badań niska, nie nachylona klawiatura ma tę zaletę, że zmniejsza zmęczenie nadgarstków. Powtarzalne naprężanie nadgarstków może powodować bóle rąk i przedramion.

-Dwuręczna nawigacja - zestawy Cordless Desktop LX 500 i LX 501 zawierają także kółko przewijania po lewej stronie klawiatury, które w pewnym stopniu odciąża rękę trzymającą mysz. Za pomocą kółka przewijania można powiększać i zmniejszać dokumenty.

-Zaawansowane sterowanie mediami - panel medialny na górze klawiatury daje pełną kontrolę nad aplikacjami dźwiekowymi, filmami i pokazami slajdów. Zestawy Logitech Cordless Desktop LX 500 i LX 501zawierają także specjalne przyciski do funkcji takich jak rejestrowanie mediów i zapisywanie ich na płytach CD. Do modeli LX 500 i LX 501 dołączone jest nowe oprogramowanie Logitech MediaLife. Zapewnia ono dostęp do muzyki, obrazów i filmów zgromadzonych na dyskach komputera. Dzięki specjalnemu interfejsowi użytkownika, który jest dobrze widoczny nawet z odległości trzech metrów obsługa multimediów jest zdecydowanie łatwiejsza.

-Przeprojektowany rząd klawiszy funkcyjnych - nowe klawisze funkcyjne o kolistym kształcie umożliwiają uruchamianie aplikacji Microsoft Office albo przywoływanie często używanych poleceń systemu Windows i pakietu Office, takich jak Drukuj i Zapisz. Klawisze od F1 do F8 są oznaczone ikonami reprezentującymi te funkcje, a klawisze do F9 do F12 można zaprogramować do uruchamiania dowolnych aplikacji, otwierania witryn WWW albo plików.

Zestawy bezprzewodowe Logitech Cordless Desktop LX 500 i LX 501 oferowane są w sugerowanej cenie detalicznej 347 zł. Oprócz przycisków medialnych i funkcji zwiększających komfort, oba są wyposażone w mysz optyczną Logitech Cordless Click!. Mysz Cordless Click! zawiera kółko przewijania Tilt Wheel Plus Zoom, które zapewnia łatwe i dokładne przewijanie w trzech wymiarach: do góry i w dół, w lewo i w prawo oraz do przodu (powiększanie) i w tył (zmniejszanie). Zestaw LX 500 jest ciemnoniebieski, a LX 501 - kredowobiały. Oba zawierają akcenty metaliczne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200