Era wprowadza usługi lokalizacyjne

Operator uruchomił usługę pozwalającą kontrolować położenie pojazdów dzięki wykorzystaniu systemów GPS i GSM.

Operator wprowadził usługę "Zarządzanie Flotą", która pozwala kontrolować położenie pojazdów dzięki wykorzystaniu systemów GPS (Global Positioning System) i telefonii komórkowej GSM. Nową usługę Era skieruje przede wszystkim do firm kurierskich, spedytorskich, ochroniarskich, korporacji taksówkowych czy służb publicznych, dla których kontrola trasy pojazdu jest nieraz kluczową kwestią prowadzonej działalności.

Lokalizacja pojazdu możliwa jest po uprzednim zainstalowaniu w nim specjalnego urządzenia, które przez sieć GSM przesyła dane lokalizacyjne do centrum dyspozytorskiego w siedzibie firmy. Usługa umożliwia monitorowanie trasy przejazdu, prędkości oraz czasu załadunku i znacząco zmniejsza ryzyko kradzieży pojazdu. Na życzenie klienta możliwe jest zainstalowanie dodatkowego systemu zapewniającego zdalną blokadę zapłonu samochodu.

Zobacz również:

  • T-Mobile: oszukańcze połączenia osiągnęły najwyższy poziom w 2021. To rekord
  • Padła propozycja przyjęcia standardu definiującego format danych obsługiwany przez systemy SI

Podobne usługi w Polsce oferuje już kilka firm. W zakresie systemów GPS najbardziej znana jest oferta spółki Liberty. Na rynku dostępne są także rozwiązania lokalizacyjne bazujące wyłącznie na sieci komórkowej (np. Monitel) jak i tradycyjnej komunikacji radiowej (LoJack).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200