Era GSM i Idea Centertel uruchomią w tym tygodniu usługi GPRS

W ich upowszechnieniu problemem jest nadal brak aparatów telefonicznych obsługujących standard GPRS. Era zaoferuje kilku tys. testowym klientom aparaty Mitsubishi GEO. Odpowiednie telefony w ofercie Idei pojawią się dopiero za dwa tygodnie.

Polska Telefonia Cyfrowa (Era GSM) wdrożyła testowy system GPRS (General Packet Radio Service) oparty na rozwiązaniach szwedzkiego Ericssona. Pierwsi, losowo wybrani abonenci Ery GSM będą mogli korzystać z nowych usług już od 12 sierpnia. Otrzymają oni aparaty telefoniczne Mitsubishi GEO. Usługi GPRS zostaną jednak wprowadzone do cennika dopiero na przełomie roku.

Od jutra usługi GPRS zostaną uruchomione testowo także przez PTK Centertel (Idea). Dla wszystkich abonentów będą dostępne dopiero w chwili wprowadzenia do sprzedaży aparatów telefonicznych obsługujących system GPRS. Stanie się to w ciągu dwóch tygodni, twierdzą przedstawiciele operatora. Od końca sierpnia usługi GPRS znajdą się w cenniku Idei jako usługa abonamentowa.

***

Era GSM wdroży GPRS

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200