Equinix rozszerza działalność w Polsce

Equinix zapowiada otwarcie w Warszawie pierwszego w Europie Centrum Rozwoju Produktów (Warsaw Product Development Center). Inwestycja ma wartości 45 milionów USD, a w Centrum zatrudnionych ma być w tym roku 40 pracowników, a do końca 2019 - 90.

Jak mówią przedstawiciele Equinix w warszawskim ośrodku mają być opracowywane rozwiązania wspierające cyfrową transformację biznesu, m.in. oprogramowanie do wirtualizacji sieci.

Equinix to amerykańska firma świadcząca głównie usługi kolokacyjne, ale również chmurowe. Współpracuje m.in. z takimi dostawcami chmur, jak Microsoft Azure, GCP (Google Cloud Platform), AWS (Amazon Web Services) oraz Oracle Cloud.

Zobacz również:

  • Chmurowe wsparcie ciągłości biznesowej
  • ECL wprowadza na rynek centra danych zasilane wodorem

Firma działa w skali globalnej i ma 175 centrów danych zlokalizowanych na 5 kontynentach oraz około 10 tys. firm korzystających z jej usług. Warszawskie Centrum Rozwoju Produktów Equinix będzie trzecim takim ośrodkiem na świecie. Obecnie firma ma już takie centra w Kalifornii i Singapurze.

W Polsce Equinix działa od 2016 roku, gdy przejął firmę Telcity wraz z dwoma należącymi do niej centrami danych oraz punktem wymiany ruchu internetowego PLIX (Polish Internet Exchange). Obecnie PLIX jest największym takim punktem Equinix w Europie.

Centra danych IBX (International Business Exchange) w Warszawie oferują możliwości stworzenia połączeń bezpośrednich (interconnection) z ponad 175. krajowymi i międzynarodowymi dostawcami usług sieciowych i chmurowych, a także oferują bezpośrednie połączenia światłowodowe z ponad 2300 polskimi i międzynarodowymi firmami i operatorami telekomunikacyjnymi.

Jak zapewniają przedstawiciele Equinix, zbudowana przez firmę sterowana programowo infrastruktura sieciowa łącząca jej rozproszone na świecie centra danych, pozwala klientom dotrzeć do 80% ludności na świecie w czasie krótszym niż 20 milisekund.

Equinix zbudował też ekosystem firm partnerskich, w ramach którego funkcjonuje ponad 2750 dostawców różnego rodzaju usług IT.

Inwestycje w Centra Rozwoju Produktów to nowy kierunek rozwoju biznesu Equinix. Firma chce w większym niż dotąd stopniu koncentrować się na sprzedaży oprogramowania i związanych z nim usług, a nie tylko ofercie związanej z infrastrukturą fizyczną i telekomunikacyjną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200