Equinix otworzy nowe centrum danych w Warszawie

Equinix (globalny dostawca usług połączeń bezpośrednich i centrów danych) zapowiada otwarcie w pierwszym kwartale 2020 r. nowego centrum danych w Warszawie.

Centrum danych International Business Exchange (IBX) o nazwie WA3 będzie oferować usługi kolokacyjne i połączenia bezpośrednie. Firma Equinix zainwestuje w przybliżeniu 31 milionów euro w to trzecie już centrum danych w Warszawie, zwiększając przepustowość połączeń bezpośrednich na kluczowym rynku wschodzącym. Ułatwi ono polskim firmom realizowanie inicjatyw w zakresie cyfryzacji biznesu i transformacji IT do chmury, a także umożliwi globalnym firmom rozszerzenie działalności cyfrowej w Polsce.

W pierwszej fazie projektu WA3 będzie oferować 475 szaf serwerowych i ponad 1,400 m2 powierzchni kolokacyjnej. Centrum danych WA3 będzie spełniać najnowsze standardy innowacyjności w budownictwie. Jedną z innowacji zastosowanych w centrum jest przeciwpożarowy system mgły wodnej.

Zobacz również:

  • Podwodne centra danych wchodzą w fazę komercjalizacji
  • Nowa prezes Equinix
  • Vantage DC otwiera w Warszawie kampus

Nowa inwestycja Equinix w centrum danych WA3 jest kolejnym krokiem w ramach rozbudowy stale rozwijanej platformy Platform Equinix, na którą składa się ponad 200 centrów danych i która zapewnia łączność pomiędzy klientami i partnerami w ramach cyfrowego łańcucha dostaw.

Equinix obsługuje już ponad 350 klientów w samej Warszawie i współpracuje z ponad 190 dostawcami usług sieciowych i ponad 60 dostawcami usług w chmurze.

Poprzez WA3 IBX, firmy w Polsce będą mogły korzystać z innych rozwiązań Equinix, takich jak m.in. Equinix Cloud Exchange Fabric (ECX Fabric) i Equinix SmartKey do szyfrowania kluczy bezpieczeństwa. WA3 będzie również oferować dostęp do węzła sieciowego Equinix Internet Exchange (dawniej PLIX), który umożliwia operatorom internetowym, w tym dostawcom treści i usług internetowych, wymianę ruchu internetowego z ponad 180 użytkownikami.

Robert Busz, Dyrektor Zarządzający, Equinix Polska, powiedział, „Suwerenność danych ma zasadnicze znaczenie dla naszych klientów w Polsce i dla całego rynku. Jest też źródłem poważnych obaw dla lokalnych podmiotów. WA3 będzie kamieniem milowym i wsparciem w dalszym rozwoju suwerenności danych w chmurze na terenie Polski. Stworzymy idealny lokalny ekosystem dla globalnych dostawców usług w chmurze, złożony z platformy połączeń bezpośrednich (interconnection), centrum danych WA3 i ECX Fabric".

Źródło: Monday PR

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200