Equant i France Telecom zawierają spółkę

Francuski operator sprzeda holenderskiej firmie dział transmisji danych spółki zależnej Global One, w zamian obejmie jego większościowy pakiet akcji. W ten sposób powstanie jeden z największych na świecie operatorów usług internetowych i transmisji danych.

France Telecom sprzeda holenderskiej firmie Equant, świadczącej usługi sieciowe, dział transmisji danych spółki zależnej Global One. W zamian francuski operator, dopłacając 300 mln USD, obejmie 54,3% akcji Equant, co sprawi, że stanie się jej największym udziałowcem.

Dzięki tej transakcji powstanie jeden z największych na świecie dostawców usług internetowych i transmisji danych. Strona francuska zapowiedziała również dalsze inwestycje w rozwój Equant, które mają wynieść ok. 1 mld USD. Ponadto France Telecom zamierza zaoferować Sita Foundation - organizacji zajmującej się rozwiązaniami przetwarzania danych na potrzeby linii lotniczych - własne akcje za posiadane przez nią akcje Equanta.

Przedstawiciele francuskiego operatora szacują, że łączne przychody Equant i połączonego z nim działu Global One powinny w roku 2000 wynieść 2,5-3 mld USD.

Po pojawieniu się informacji o połączeniu z FT, akcje holenderskiej spółki wzrosły o ponad 16%.

***

Coca-Cola buduje wielki WAN

Reuters i Equant tworzą spółkę joint venture

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200