Epson - fotograficzne Stylusy

Epson zdecydował się na powiększenie rodziny Stylus o 3 modele drukarek atramentowych. Seria nowych urządzeń o nazwie Photo, w skład której wchodzą Photo R300, Photo R300M oraz Photo RX500, jest przeznaczona dla entuzjastów fotografii cyfrowej oraz tradycyjnej.

Epson - fotograficzne Stylusy

Modele R300 oraz R300M posiadają identyczną specyfikację z wyjątkiem jednej opcji (drugie z urządzeń zaopatrzone jest dodatkowo w kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 2,5 cala, służący do podglądu wydruku). Maksymalna rozdzielczość możliwa do uzyskania w obu przypadkach wynosi 5760 x 1440 dpi. Prędkość wydruku tekstu wynosi 15 arkuszy na minutę. Fotografia w formacie 4 x 6 cala drukuje się 37 sekund. Wydruk zdjęcia w formacie 8 x 10 cali zajmuje obu urządzeniom 78 sekund. Zamontowany w nich podajnik umożliwia pomieszczenie 120 arkuszy papieru. Wbudowane w obie gniazdo na nośniki pamięci obsługuje następujące formaty: CompactFlash Type I oraz II, Microdrive, SmartMedia, Secure Digital, Multimedia Card, xD Picture Card, Sony Memory Stick, Memory Stick Pro, Memory Stick Duo. Na system drukujący R300 oraz R300M składa się 6 pojemników z tuszem.

Epson - fotograficzne Stylusy

Bardzo ciekawą funkcją w modelach R300 oraz R300M jest funkcja pozwalająca na drukowanie etykiet bezpośrednio na płytach CD oraz DVD. Służy do tego odpowiednie oprogramowanie oraz specjalne gniazdo, do którego wsuwamy nośnik. Przydatny jest również port USB 2.0 umieszczony z przodu drukarki. Przy jego pomocy możemy przykładowo przenieść zdjęcia bezpośrednio z nośnika pamięci umieszczonego w drukarce do zewnętrznego napędu Zip. Ponieważ obie drukarki obsługują również standard PictBridge, możliwe jest bezpośrednie połączenie kompatybilnego z tym standardem aparatu cyfrowego i drukowanie bez pośrednictwa komputera. Cenę R300 ustalono na 179 USD, natomiast model R300M z dodatkowym wyświetlaczem TFT będzie kosztował 229 USD. Urządzenia są kompatybilne zarówno z systemem Windows, jak i Mac OS X i Mac OS 9.

Zobacz również:

Epson - fotograficzne Stylusy

Trzecia z zaprezentowanych drukarek - RX500, została dodatkowo wzbogacona w funkcję skanera oraz kopiarki. Rozdzielczość wydruku jest taka sama, jak w przypadku modeli R300 oraz R300M - 5760 x 1440 dpi. Wydajność urządzenia wynosi odpowiednio 17 arkuszy na minutę w przypadku wydruku czarno-białego oraz 15 arkuszy na minutę w przypadku kolorowego. Również jak poprzednie modele jest tu 120-arkuszowy podajnik papieru, gniazdo na 9 typów nośników pamięci oraz port USB 2.0. W kwestii funkcji kopiowania urządzenie potrafi skopiować 10 arkuszy czarno-białych na minutę lub 8 kolorowych. Dołączone oprogramowanie Epson Easy Photo Fix, pozwala na poprawienie jakości starych fotografii. Dzięki technologii Epson Scan, możemy skanować bezpośrednio na nośnik pamięci w drukarce. Maksymalna rozdzielczość skanowania wynosi 2400 x 4800 dpi w 48-bitowej palecie kolorów. Kompatybilne z systemem Windows oraz Mac OS X i Mac OS 8.5.1 - 9 urządzenie kosztuje 249 USD.

Więcej informacji: http://www.epson.com


TOP 200