Epicor kupuje producenta systemów kadrowo-płacowych

Zakup amerykańskiej spółki wyspecjalizowanej w rozwiązaniach wspierających zarządzanie kapitałem ludzkim ma pozwolić na rozszerzenie oferty firmy Epicor. Rozwijane przez przejmowaną spółkę systemy klasy HCM mają zostać zintegrowane m.in. z systemem Epicor 9. Transakcja, której wartość to ok. 16 mln USD ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku.

Spółka Spectrum HRS specjalizuje się w rozwiązaniach wspierających kompleksowe zarządzanie kapitałem ludzkim, w tym m.in. procesy rekrutacyjne, obsługę kadrową oraz zarządzanie talentami. Zgodnie z zapowiedziami kierownictwa firmy Epicor oprogramowanie Spectrum HRS ma być zintegrowane z różnymi liniami produktowymi amerykańskiej firmy. Przedstawiciele amerykańskiej firmy podkreślają, że rozwiązania przejmowanej spółki pozwolą również na rozszerzenie funkcjonalności systemu Epicor 9. Zgodnie z zapowiedziami rozwój oprogramowania Spectrum HRS będzie kontynuowany w dedykowanej komórce wydzielonej w strukturach firmy Epicor. Wedle zapowiedzi nowe rozwiązania klasy HCM mają być oferowane m.in. w modelu SaaS. Warto dodać, że analitycy firmy Gartner oszacowali tegoroczną wartość światowego rynku rozwiązań wspierających zarządzanie kapitałem ludzkim na ok. 6 mld USD. Zdaniem ekspertów rynek ten będzie rozwijał się w tempie szybszym od ogólnej dynamiki branży IT. Tempo wzrostu w segmencie rozwiązań klasy HCM ma wynosić ok. 6,5 proc. rocznie.

Z oficjalnych informacji wynika, że z rozwiązań Spectrum HRS bezpośrednio i za pośrednictwem sieci partnerów OEM korzysta ponad 2,2 tys. firm. Prognozy na 2010 rok zakładają, że przychody spółki przekroczą 14 mln USD.

Czytaj też:

Czy wyrok w sprawie Oracle i SAP zmieni sytuację w branży ERP?

Tylko co trzecia firma gotowa na zmianę VAT

System Epicor ERP z funkcjami społecznościowymi

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200