Epicor i Scala będą działać razem

Trwają już przygotowania do kolejnej fuzji na rynku ERP. Amerykański Epicor Software przejmie firmę Scala Business Solutions. Transakcja, której wartość wyniesie ok. 87 mln USD, może zostać sfinalizowana już w I kw. 2004 r. W wyniku połączenia obu firm powstać ma największy „niezależny” dostawca systemów klasy Colaborative ERP.

Epicor, z siedzibą w Kalifornii, działa głównie na rynku amerykańskim, ale jej rozwiązania znane są także w Europie. Na ofertę firmy składają się trzy główne grupy produktowe: systemy CRM, ERP oraz SCM. Najbardziej znane produkty firmy to: pakiet aplikacji wspomagających zarządzanie e-epicor oraz system CRM Clientele. Wieloletnim partnerem Epicora w Polsce jest Qumak-Sekom, który oferuje oprogramowanie amerykańskiej firmy także w Czechach i na Słowacji (poprzez swoją spółkę zależną Quartex z Pragi). Systemy Epicora miał wdrażać w Polsce także Optimus Enterprise.

Scala, która ma ugruntowaną pozycję na europejskim rynku rozwiązań wspomagających zarządzanie, po zamknięciu transakcji działać będzie zapewne pod swoją dotychczasową marką. Decyzję w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte. Jak na razie nie wiadomo także jak będzie przebiegało „porządkowanie” linii produktowych obu firm. Sztandarowym produktem Scali pozostanie oczywiście system iScala. Prawdopodobnie firma będzie oferować swoim klientom rozwiązania Epicora z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw, cechujące się większą funkcjonalnością od modułów SCM dostępnych w systemie iScala 2.2. Wkrótce zarządy firm mają przedstawić więcej danych na temat wspólnej strategii działania. Połączenie ma umożliwić producentom poszerzenie zasięgu działania i obniżenie kosztów budowy nowych rozwiązań – zarówno Scala jak i Epicor wykorzystują technologię Microsoftu.

Zobacz również:

Połączone firmy będą miały w sumie 20 tys. klientów, a ich roczne przychody przekroczą 250 mln USD. Scala ma w Polsce ok. 200 klientów. Z systemów Epicora w kraju korzysta ok. 30 przedsiębiorstw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200