EnterpriseOne z PeopleSoft

PeopleSoft wypuściła uaktualniony i przemianowany zestaw aplikacji przejętych wraz z firma J.D.Edwards.

Wydanie to, zawierające około 400 zmian wprowadzonych w 30 modułach programowych, jest zgodne z planami J.D Edwards sprzed przejęcia firmy, zakładającymi dostarczenie we wrześniu uaktualnień do pięciu produktów. Linia tych produktów nazywa się teraz EnerpriseOne.

Własne aplikacje PeopleSoft są teraz częścią zestawu Enterprise. Enterprise i EnterpriseOne będą teraz opracowywane i sprzedawane jako oddzielne linie produktowe. Enterprise ukierunkowany jest na organizacje globalne i rynek średnich przedsiębiorstw usługowych, natomiast EnterpriseOne przykrojono pod przedsiębiorstwa produkcyjne i dystrybucyjne.

Zobacz również:

Chociaż Enterprise i EnterpriseOne zachowają oddzielne bazy kodowe, PeopleSoft planuje opracowanie w przyszłym roku technologii wiążącej oba zestawy oprogramowania. Enterprise przejmie z aplikacji J.D Edwards nowe moduły zarządzania aktywami i majątkiem trwałym, natomiast EnterpriseOne uzyska z technologii PeopleSoft zarządzanie dostawami i mechanizmy elektronicznego zaopatrzenia.

Przez kolejnych kilka lat, kiedy PeopleSoft będzie „tasował” obie linie technologiczne, te dwa zestawy mogą połączyć się w jeden. Jednak takiego połączenia nie ma na razie w planach firmy.

Przejęcie J.D. Edwards przez PeopleSoft uchroniło tę pierwszą przed koniecznością walczenia o rynek z dużymi konkurentami. Jednak teraz rynek dla EnterpriseOne staje się jeszcze bardziej konkurencyjny, działają na nim bowiem takie firmy, jak SAP i Oracle, lepiej przystosowujące swoje oprogramowanie do rynku firm średniej wielkości, a także Microsoft Business Solutions.

W opinii firmy badawczej Forrester Research, EnterpriseOne może być brany pod uwagę w firmach z rocznymi obrotami poniżej 1,5 miliarda USD oraz w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Większe firmy powinny raczej rozważać zastosowanie rozwiązań SAP, Oracle i PeopleSoft Enterprise.


TOP 200