EnterpriseDB chce wypełnić lukę po Oracle na platformie Itanium

W ogłoszeniu przez Oracle zakończenia wsparcia dla procesorów Itanium swoją rynkową szansę znalazła firma Enterprise DB.

Jak napisał na swoim blogu zarządzający EnterpriseDB Ed Boyajian - PostgreSQL - baza danych oparta na otwartym kodzie źródłowym, będąca podstawą EnterpriseDB, dotychczas nie wspierała "zbyt dobrze" platformy HP-UX. Jak dalej napisał "sytuacja ta zmieni się na początku drugiego kwartału, kiedy to Postgres Plus Advanced Server będzie w pełni wspierał tę platformę.

Wsparcie dla HP-UX zostanie oparte na wzajemnej kompatybilności z bazą Oracle, która była dla EnterpriseDB strategicznym wyzwaniem. Zdaniem Boyiana, kienci którzy migrują z Oracle na EnterpriseDB praktycznie nie potrzebują modyfikować swoich aplikacji.

Na stronie internetowej firmy możemy znaleźć dokument zwracający uwagę na wiele aspektów kompatybilności, wśród których znajdują się rozszerzenia SQL oraz język PL/SQL. EnterpriseDB oferuje usługę oceny migracji, która ma pozwolić klientom dobrze zorientować się, ile pracy i pieniędzy pochłonie przejście z bazy Oracle.

Warto zaznaczyć, że klienci platformy HP-UX/Itanium, szukający alternatywy dla Oracle, i tak skazani są na skorzystanie z technologii EnterpriseDB. W roku 2009 IBM kupił licencję na EnterpriseDB w celu wprowadzenia kompatybilności z Oracle swojej bazy DB2.

W obliczu decyzji Oracle, dodanie wsparcia dla platformy Itanium przez EnterpriseDB może pozwolić tej firmie na znaczne powiększenie bazy klientów.

Aktualizacja: 01 lipca 2011 11:22

EnterpriseDB spełniło swoją obietnicę. W czwartek firma ogłosiła dostępność wersji 9.0 Postgres Plus, oprogramowania bazodanowego kompatybilnego z Oracle. Najnowsza wersja wspiera już platformę HP-UX.


TOP 200