Enterasys: zarządzanie siecią przez Twittera, Facebooka, Linkedln itp.

Enterasys opracował oprogramowanie isaac, dzięki któremu administratorzy będą mogli zarządzać sieciami komputerowymi z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem portali społecznościowych, takich jak Twitter, Facebooka, Linkedln i Salesforce Chatter.

Oprogramowanie isaac pozwala administratorom na dostęp do systemu zarządzającego firmową siecią, za pośrednictwem wybranego portalu społecznościowego. Administrator może odbierać alarmy i alerty generowane przez konsole zarządzania Enterasys oraz wysyłać polecenia zarządzające urządzeniami (na razie tylko tej firmy) zainstalowanymi w sieci.

Alerty i alarmy są prezentowane w postaci czytelnych komunikatów, takich jak np. "My router in Houston is nearing its threshold for traffic" (Obciążenie routera w Houston zbliża się maks. poziomu). Enterasys twierdzi, że zapobiegając przestojom sieci oprogramowanie isaac może zaoszczędzić firmom miliony dolarów oraz zapewnić biznesowi ciągłość działania, dzięki temu iż administrator może rozwiązywać wszystkie problemy w czasie rzeczywistym.

Zależnie od tego jakie uprawnienia w zakresie bezpieczeństwa zostały przypisane użytkownikowi, wszystkie wyświetlane alerty i wydawane polecenia mogą być realizowane w trybie "read-only" (tylko czytanie) lub "read-write" (czytanie-pisanie). Opcje dostępu i uwierzytelnianie mogą być następnie tak konfigurowane, aby np. wykluczyć "krytyczne" informacje, szyfrować wszystkie informacje, blokować lub personalizować dostęp czy usuwać wiadomości po upływie określonego czasu.

Enterasys: zarządzanie siecią przez Twittera, Facebooka, Linkedln itp.

Cena oprogramowania (pojawi się ono w ofercie na początku czwartego kwartału br. i będzie wspierać również inne platformy) - od 10 tys. USD. Wcześniej (w trzecim kwartale) będzie ono udostępniane w ramach promocji bezpłatnie pierwszym zainteresowanym tym produktem użytkownikom.

Obecnie firma pracuje z partnerami nad przeniesieniem oprogramowania isaac na inne platformy sieciowe.

Czy zarządzanie siecią za pomocą portali społecznościowych wydaje się Wam pomocne w pracy, czy raczej będzie niepotrzebnym, ryzykownym gadżetem?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200