Enterasys pod lupą

Ceny akcji firmy spadły o 60% po tym jak zarząd Enterasys Networks poinformował o wszczęciu postępowania przez amerykańską komisję papierów wartościowych i giełd. Ma ono na celu wyjaśnienie nieprawidłowości związanych z kontraktami realizowanymi przez producenta w regionie Azji i Pacyfiku.

Władze firmy, która w sierpniu ub.r. wydzieliła się z Cabletron Systems, podały że wyniki finansowe za czwarty kwartał 2001 roku zostaną przedstawione z opóźnieniem. Powodem jest postępowanie prowadzone przez amerykańską komisję papierów wartościowych i giełd, mające na celu wyjaśnienie pewnych nieprawidłowości związanych z kontraktami o wartości 4 mln USD realizowanymi przez firmę w regionie Azji i Pacyfiku. Informacja ta spowodowała natychmiastowy spadek ceny akcji firmy o ponad 60%.

Zarząd Enterasys Networks poinformował jednocześnie, że należąca do firmy spółka Aprisma Management Technologies nie stanie się samodzielnym podmiotem w planowanym terminie. W ubiegłym roku władze firmy zapowiadały, że przekształcenie Aprisma Management Technologies w niezależną spółkę publiczną, nastąpi do końca 2001 r, później termin przesunięto na początek lutego br.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm

Przypomnijmy, że Enterasys Networks we wrześniu 2001 r. przejął za 1,4 mln USD 10% akcji wrocławskiej JTT Computer SA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200