Enterasys lepiej policzył

Enterasys Networks podała wyniki za drugi kwartał i skorygowała – in plus – wyniki za pierwszy kwartał br. W pierwszym półroczu br. firma miała od 142 do 152 mln USD przychodów.

Według wstępnych obliczeń firma miała 120 – 125 mln USD przychodów w II kw. br. i 122 – 127 mln USD w I kw. br. (według wcześniejszych obliczeń w pierwszym kwartale firma miała uzyskać 110 – 120 mln USD przychodów). Firma poinformowała również, że najpóźniej w czwartym kwartale 2002 r. planuje osiągnąć dodatnią wartość przepływów środków pieniężnych z działalności operacyjnej.

Na koniec pierwszego półrocza br. firma dysponowała środkami pieniężnymi o wartości ok. 295 mln USD. Na wynik ten wpłynął, otrzymany w drugim kwartale, zwrot federalnego podatku dochodowego w wysokości 110 mln USD. Zwrot podatku wynika z wprowadzonych niedawno zmian prawa podatkowego, umożliwiających firmom przeniesienie niektórych strat do poprzednich lat podatkowych, w których podatki zostały zapłacone rządowi federalnemu.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Od października ub. r. Enterasys jest udziałowcem wrocławskiej firmy JTT Computer S.A. Klientami producenta oprogramowania i sprzętu sieciowego w Polsce są także m.in. Mennica Państwowa, Orlen, BRE Bank, Zelmer oraz SGGW.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200