Enginunity.pl rozpoczęła działalność w Polsce

Firma jest spółką córką amerykańskiej EnginUnity.com, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania do budowy portali internetowych. EnginUnity.com objęła 49% udziałów w spółce Engin-Unity.PL, pozostałe 51% należy do Piotra Melucha i Tomasza Orlika. Test popularności

Firma jest spółką córką amerykańskiej EnginUnity.com, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania do budowy portali internetowych. EnginUnity.com objęła 49% udziałów w spółce Engin-Unity.PL, pozostałe 51% należy do Piotra Melucha i Tomasza Orlika.

Test popularności

Jest to pierwszy oddział firmy w Europie Środkowej i Wschodniej, a drugi na Starym Kontynencie (po Szwajcarii). Zgodnie z umową z EnginUnity.com, polskie biuro ma prawo sprzedawać rozwiązania firmy także w innych krajach regionu. "Plany wejścia na rynki krajów ościennych uzależnione są jednak od popytu na nasze produkty w Polsce" - mówi Piotr Meluch, który został prezesem EnginUnity.PL.

"Chcemy oferować nasze rozwiązania zarówno już istniejącym portalom, które planują rozbudowanie swoich serwisów, jak i tym dopiero powstającym. W ciągu kilku tygodni zakończymy rozmowy z pierwszym klientem, który chce stworzyć portal budowlany" - twierdzi Piotr Meluch. Koszt licencji wszystkich 13 modułów pakietu eModules wynosi 100-150 tys. USD. "Dzięki wykorzystaniu naszych produktów klient może stworzyć portal w ciągu 1-2 miesięcy" - zapewnia.

Do końca roku EnginUnity.PL zamierza zatrudnić ok. 20 osób, głównie konsultantów i handlowców. W Polsce - oprócz oddziału EnginUnity.com - działa także ośrodek badawczo-rozwojowy WyNpro Solutions. Rozwija on oprogramowanie na potrzeby amerykańskiego partnera.

Portal w częściach i na części

Produkty EnginUnity.PL przeznaczone są przede wszystkim dla przedsiębiorstw zajmujących się tworzeniem stron internetowych, prowadzących witryny i konta internetowe, tworzących sklepy internetowe, ale także firm budujących własne portale. Oprogramowanie EnginUnity.com wykorzystuje jako platformę systemową Windows NT i Windows 2000. Pakiet eModules podzielono na dwa zestawy: Market- place i Community.

Moduły Marketplace mogą być używane do budowy serwisów handlu elektronicznego. W skład tego zestawu wchodzą dwie aplikacje: eCommerce (sklep internetowy) i eAuction (aukcja internetowa).

Natomiast moduły z zestawu Community umożliwiają budowę portalu tematycznego, a także oferowanie usług, takich jak kalendarz (eCalendar), ogłoszenia drobne (eClassiefieds), katalogi (eDirectories), konferencje (eForum), pogawędki (eChat), poczta elektroniczna (eMail), karty z życzeniami (eGreetings), poszukiwanie pracy (eJobs) czy książka telefoniczna (eYellowPages). Natomiast moduł eMySite umożliwia klientom portalu tworzenie własnych stron WWW.

Wsparcie z Polski

Założycielami EnginUnity.com są WyNpro Solutions LLC i Wizcom AG. WyNpro Solutions jest właścicielem kilkunastu spółek internetowych. Firma zatrudnia ok. 300 informatyków, w tym ponad 200 w krajach Europy Środko- wej i Wschodniej (m.in. w oddziale w Poznaniu).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200