Engave i DahliaMatic podpisały kontrakt z ZUS warty ponad 40 mln zł

Kontrakt z ZUS dotyczy dodatkowych licencji na oprogramowanie Oracle Tuxedo wraz z rocznym serwisem i utrzymaniem systemu.

Zamówienie zostało udzielone według procedury przetargu nieograniczonego z uprzednim ogłoszeniem ogłoszonego przez ZUS i będzie zrealizowane przez konsorcjum przewodzone przez warszawskiego integratora Engave przy współudziale firmy DahliaMatic. Wartość kontraktu przekracza 40 mln zł. Umowę podpisano 6 września 2016 roku.

Oracle Tuxedo jest jedną z zaawansowanych platform obliczeniowych, której zastosowanie przez ZUS ma zwiększyć bezpieczeństwo danych i świadczonych przez tą instytucję usług. Oprócz licencji Oracle Tuxedo i serwisu w ramach kontraktu ZUS uzyska m.in. takie usługi i funkcje jak:

• Możliwość konfiguracji oprogramowania jako domeny umożliwiającej komunikację z innymi użytkowanymi przez ZUS domenami Tuxedo.

• Możliwość zarządzania i kontrolowania rozproszonych transakcji (monitor transakcyjny), również zgodnie ze standardem X/Open XA.

• Zgodność na poziomie binariów z wykorzystywanymi przez ZUS aplikacjami Tuxedo (tzw. Serwery Tuxedo).

Engave to firma integracyjna działająca na polskim rynku od 2010 roku. Specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa, przechowywania danych, wirtualizacji, a także optymalizacji kosztów obsługi IT. Engave oferuje usługi testowania, wdrażania i serwisu systemów przy wykorzystaniu w pełni wyposażonego laboratorium rozwiązań infrastrukturalnych Engave Performance Lab.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200