Energis przejmuje Cel Polska

Firma wykupiła 100% udziałów w spółce świadczącej usługi bezprzewodowej transmisji danych. Przejęcie Cel Polska jest dla Energis kolejnym etapem budowania grupy telekomunikacyjnej w Polsce.

Energis Polska przejął od Apeko BV 100% udziałów w spółce Cel Polska, świadczącej usługi bezprzewodowej transmisji danych. Wartość transakcji nie została ujawniona. Z wykorzystaniem infrastruktury Cel Polska klienci Energis będą podłączani do budowanej przez firmę światłowodowej sieci szkieletowej. Za niecałe trzy tygodnie ma zostać również uruchomione Internetowe Centrum Danych Energis w Piasecznie, które - jak utrzymują przedstawiciele firmy - będzie jednym z największych tego typu ośrodków w Europie Środkowo-Wschodniej.

Cel Polska świadczy usługi bezprzewodowej transmisji danych w paśmie 13 i 38 GHz. Sieć radiowa firmy obejmuje: Warszawę, Kraków, Katowice, Poznań, Gdańsk, Gdynię, Wrocław i Bydgoszczy. Oferta Cel Polska jest skierowana do dużych przedsiębiorstw.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Powstały w 1993 r. Energis oferuje zintegrowane usługi telekomunikacyjne dla biznesu, z zakresu przesyłu danych, głosu i dostępu do Internetu. Energis działa na terenie Niemiec, Holandii, Irlandii. Kolejnym etapem ekspansji firmy w Europie jest Polska, gdzie spółka zamierza zainwestować 300 mln USD. W kwietniu Energis Polska za ponad 180 mln zł wydzierżawił na 15 lat 5300 km światłowodów od Polskich Kolei Państwowych. Sieć ta będzie połączona z liczącą ponad 30 000 km europejską siecią szkieletową Energis.

Holenderska spółka Apeko BV, od której firma przejmuje Cel Polska, wchodzi w skład Grupy Formus, do której należy również Formus Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200