Energis notuje znaczny wzrost przychodów

W drugim kwartale br. Energis Polska osiągnął przychody na poziomie 65,5 mln zł w porównaniu z 53,1 mln zł z pierwszych 3 miesięcy 2004 roku. W odniesieniu do ubiegłego roku firma zanotowała 95% wzrost przychodów - informuje spółka w oficjalnym komunikacie.

Łącznie w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku Energis odnotował przychody na poziomie 118,6 mln zł. Zysk operacyjny przed amortyzacją EBITDA w pierwszych dwóch kwartałach br. wyniósł łącznie 8,7 mln zł i wzrósł o 5,2 mln zł w porównaniu do I kwartału br.

Energis notuje znaczny wzrost przychodów

Wyniki za II kw. Energis

Z usług Energis Polska korzystało ponad 3,7 tys. polskich firm. Liczba klientów wzrosła o 1,4 tys. w porównaniu z końcem 2003 roku i o 2,2 tys. klientów w porównaniu z końcem II kw. 2003 roku.

Zobacz również:

  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Starlink dla pojazdów mobilnych

W II kwartale Energis rozbudował swoją infrastrukturę. W kwietniu firma podpisała umowę z firmą Lucent na dostawę centrali 5ESS, która przejmie część obowiązków istniejącego systemu i pozwoli na migrację platformy głosowej do sieci następnej generacji.

Energis notuje znaczny wzrost przychodów

Energis - liczba klientów

Od II kwartału br. Energis oferuje klientom indywidualnym, korzystającym z wdzwanianego dostępu do internetu nowy numer dial-up. Od maja tego roku wdzwaniany dostęp do sieci i do swoich zasobów WWW udostępniło wydawnictwo IDG Poland S.A., oferując numer 020 9227.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200