Energis kupuje niemiecką firmę hostingową

Przedstawiciele brytyjskiego koncernu liczą, że po sfinalizowaniu przejęcia Energis stanie się liderem usług hostingowych na rynku europejskim.

Energis, brytyjski koncern telekomunikacyjny, zamierza kupić 75% udziałów Ision Internet, niemieckiego operatora specjalizującego się w serwowaniu usług WWW dla klientów korporacyjnych. Wartość transakcji, która ma być po części zawarta w gotówce i akcjach, jest szacowana na ok. 726 mln USD. Udziały niemieckiej firmy sprzeda szwajcarski Distefora Holding.

Oferta Ision, obejmująca zaawansowane usługi hostingowe i serwowania aplikacji dla klientów korporacyjnych, zostanie zintegrowana z rozwiązaniami działu Energis Squared. Przedstawiciele brytyjskiego koncernu liczą, że po sfinalizowaniu przejęcia Energis stanie się liderem usług hostingowych na rynku europejskim. Fuzja jednak w pierwszej kolejności pozwoli Brytyjczykom na umocnienie pozycji na rynku niemieckim. Energis posiada tam już, w ramach struktury holdingowej, sieć szkieletową SDH o długości ponad 4,8 tys. km i centrum serwowania danych we Frankfurcie.

Ision ma 13 lokalnych centrów danych, a także prowadzi centra w Austrii, Francji, Holandii, Włoszech i Wlk. Brytranii. Operator obsługuje m.in. niemieckie banki i firmy z branży medialnej. Jego przedstawiciele utrzymują, że 23% z ogólnej liczby odsłon niemieckich stron internetowych pochodzi z ich serwerów.

Energis od końca ub.r. obecna jest także w Polsce. Firma wraz z PKP, British National Grid, Polish Telecom Operators zawiązała spółkę Energis Polska sp. z o.o. (dawniej NG Koleje Telekomunikacja), która m.in. tworzy sieć szkieletową.

***

Energis Polska tworzy sieć szkieletową

Exodus przejmie GlobalCenter za 6,5 mld USD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200