Energis: kierunek 280 mln zł

Energis Polska pierwszy kwartał 2005 r. zamyka przychodami na poziomie 57,8 mln zł, co oznacza wzrost o 10 proc. wobec analogicznego okresu rok wcześniej. Zysk operacyjny EBITDA sięgnął 8,6 mln zł. Operator świadczy już usługi dla ponad 4600 firm.

Na drugi kwartał zarząd operatora prognozuje przychody w wysokości ponad 60 mln zł i zysku operacyjnego na poziomie 10 mln zł. Plany na bieżący rok zakładają 50 mln zł zysku EBITDA przy przychodach przekraczających 280 mln zł.

Zgodnie z zapowiedziami, Energis wprowadza usługę wykonywania tanich połączeń lokalnych z wykorzystaniem prefiksu 1066. Będzie ona dostępna początkowo w 10 strefach numeracyjnych: bydgoskiej, gdańskiej, krakowskiej, lubelskiej, łódzkiej, olsztyńskiej, poznańskiej, szczecińskiej, warszawskiej i wrocławskiej.

- Kolejne strefy udostępniane będą sukcesywnie do końca roku. Pozostali klienci mogą realizować połączenia lokalne przez specjalną platformę dostepową Energis - podaje zarząd operatora.

Aby ułatwić klientom usług transmisji danych i usług transmisji głosu Energis ISDN korzystanie ze swoich usług, Energis zaimplementował w Warszawie, Olsztynie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie technologię dostępu radiowego działającą na zasadzie punkt-wielopunkt.

Energis nie wziął udziału w przetargu na nowe częstotliwości w telefonii komórkowej bowiem uznał, że proponowane przez URTiP warunki sprawiają, że start nie jest uzasadniony ekonomicznie.


TOP 200