Energis Polska czwartym operatorem międzystrefowym

Energis Polska podpisała dzisiaj tzw. umowę interkonektową z TP SA dot. świadczenia międzystrefowych połączeń telefonicznych. Energis zacznie je oferować na przełomie III i IV kw. br., będąc czwartym operatorem świadczącym takie usługi (do TP SA i NOM na początku sierpnia dołączyła Netia1).

Energis Polska podpisała dzisiaj - w obecności Marka Zdrojewskiego, prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji - umowę interkonektową z TP SA dot. świadczenia międzystrefowych połączeń telefonicznych. Energis zacznie je oferować na przełomie III i IV kw. br., będąc czwartym operatorem świadczącym takie usługi (do TP SA i NOM na początku sierpnia dołączyła Netia1).

Energis Polska odebrała w grudniu 2000 r. koncesję na międzystrefowy przesył głosu. Zapłaciła za nią 23 mln euro. Po półrocznych negocjacjach z TP SA, Energis wejdzie na polski rynek telekomunikacyjny jako trzeci niezależny operator. Spółka zbuduje 12 punktów interkonektowych z TP SA w głównych miastach kraju, co umożliwi świadczenie usług głosowych we wszystkich strefach numeracyjnych Polski.

Nasze połączenia międzymiastowe to jedna z usług, obok transmisji danych, którą kierujemy do klienta biznesowego. Jesteśmy zadowoleni, że porozumienie osiągnęliśmy w drodze negocjacji, a nie procesu arbitrażowego - powiedział George Makowski, prezes Energis Polska.

Energis Polska dotychczas zainwestowała w Polsce blisko 150 mln USD w budowę szkieletowej sieci światłowodowej i Internetowego Centrum Danych. W ciągu najbliższych dwóch lat spółka zamierza zainwestować kolejne 150 mln USD na dalszy rozwój sieci. Wszystkie inwestycje są w pełni finansowane przez brytyjskich udziałowców spółki - Energis i National Grid, którzy mają 97,5 proc. udziału w Energis Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200