EnergOS rozliczy dużych

Warszawska Lumena zakończyła wdrożenie oprogramowania EnergOS w Łódzkim Zakładzie Energetycznym SA. System billingowy autorstwa bydgoskiej Informy, służyć będzie do rozliczania dużych odbiorców energii.

Warszawska Lumena zakończyła wdrożenie oprogramowania EnergOS w Łódzkim Zakładzie Energetycznym SA. System autorstwa bydgoskiej Informy, służyć będzie do rozliczeń dużych odbiorców energii. ŁZE będzie wykorzystywać rozwiązanie do pełnej obsługi sprzedaży - odczytu urządzeń pomiarowych, rozliczania należności i wydruku faktur. Platformę sprzętową systemu stanowią serwery HP 9000N w konfiguracji klastrowej, z systemem HP-UX i bazą danych Oracle 8.

EnergOS stanie się częścią zintegrowanego systemu informatycznego wdrażanego przez Lumenę w ŁZE. Jego podstawę stanowić będzie mySAP.com. W ramach prowadzonych prac spółka zbudowała już sieć korporacyjną w zakładzie i wdrożyła rozwiązania do zarządzania infrastrukturą (Microsoft Server Management System). Na mocy zwartej umowy Lumena uruchomi także pozostałe moduły funkcjonalne systemu EnergOS Gold, służące m.in. do wykrywania nielegalnego poboru i wdroży aplikacje do obsługi mniejszych odbiorców energii.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft zapowiada premierę kolejnej wertykalnej usługi
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200