Emax zarabia na serwisie

Emax będzie do sierpnia 2004 r. świadczyć serwis pogwarancyjny dla komponentów masowego skanowania i odczytu, sprzedawanych przez polski oddział ATTI. Stosowną umowę firmy podpisały 10 września br. Wa...

Emax będzie do sierpnia 2004 r. świadczyć serwis pogwarancyjny dla komponentów masowego skanowania i odczytu, sprzedawanych przez polski oddział ATTI. Stosowną umowę firmy podpisały 10 września br. Wartość usług serwisowych i części zamiennych, dostarczonych przez Emax, ma wynieść w okresie obowiązywania umowy 7,3 mln zł netto. Jej wysokość będzie jednak waloryzowana co rok o współczynnik wzrostu cen towarów i usług ogłaszany przez GUS, jednak do kwoty nie przekraczającej 8,05 mln zł netto.

W sierpniu br. poznańska firma podpisała podobną umowę z ZUS-em. W ciągu trzech lat Emax ma zapewniać serwis pogwarancyjny w tym samym co w ATTI zakresie, którego łączna wartość po rewaloryzacji może wynieść do 21,5 mln zł.

Zobacz również:

Emax został sklasyfikowany w rankingu Computerworld TOP 200 w gronie 50. największych polskich firm informatycznych w roku 2000. Większościowym udziałowcem firmy jest fundusz inwestycyjny BB Investment. W pierwszym półroczu br. Emax osiągnął przychody netto w wysokości 13,5 mln zł. Strata operacyjna firmy w tym okresie wyniosła 1,78 mln zł.


TOP 200