Elektrim: postępowanie układowe

Spółka złożyła w warszawskim sądzie rejonowym podanie o wszczęcie postępowania układowego z wierzycielami. Elektrim chce zmniejszyć o 40% swoje zadłużenie sięgające 500 mln euro i kwotę 300 mln euro uregulować w trzech ratach do końca 2004 roku.

Elektrim SA złożył w warszawskim sądzie rejonowym podanie o wszczęcie postępowania układowego z wierzycielami. Spółka chce zmniejszyć o 40% swoje zadłużenie sięgające 500 mln euro i kwotę 300 mln euro uregulować w trzech ratach do końca 2004 roku.

Elektrim liczy na to, że sąd przychyli się do wniosku spółki, co pozwoliłoby na spłatę pierwszej raty wierzytelności (100 mln euro) już w przeciągu miesiąca od decyzji organu sądowego. Termin spłaty drugiej raty (100 mln euro) upływałby 15 grudnia 2003 roku, trzeciej natomiast (w tej samej wysokości) - w grudniu 2004 r.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm

"Z rozmów prowadzonych przez spółkę z instytucjami finansowymi wynika, że nie jest możliwe zorganizowanie w rozsądnym terminie konsorcjum, które zapewniłoby finansowanie w wysokości umożliwiającej pełną spłatę zadłużenia", podano w czwartkowym komunikacie Elektrimu.

Dzisiaj obligatariusze Elektrimu mają zdecydować o przyznaniu spółce 2-miesięcznego okresu "ochronnego" niezbędnego do opracowania strategii, pozwalającej na spłatę wobec nich zobowiązań. Elektrim nie wykupił bowiem w połowie grudnia obligacji o wartości 480 mln euro. Obligatariusze mają więc prawo złożyć do sądu wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego Elektrimu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200