Elektrim kontra Eastbridge: ciąg dalszy

Na wniosek Elektrimu sąd zajął akcje spółki EMPiK Centrum Investment, należącej do Eastbridge NV. Jest to zabezpieczenie roszczeń polskiej firmy, domagającej się od holenderskiej spółki zwrotu 12,5 mln USD zainwestowanych w EasyNet.

Decyzją z 1 czerwca br. Sąd Arbitrażowy z Luksemburga zajął akcje spółki EMPiK Centrum Investment, właściciela m.in. sieci sklepów EMPiK oraz Domów Towarowych Centrum, należącej do Eastbridge NV. W czerwcu 2000 r. Elektrim podpisał z Eastbridge przedwstępne porozumienie, na mocy którego miał przejąć po 50% akcji w spółkach EasyNet i AGS New Media. Firmy te realizują projekty internetowe Eastbridge, do których należą m.in. empik.com, galeria.com i smyk.com oraz serwis Aukcja.com.

W ramach umowy Elektrim zainwestował w podwyższenie kapitału EasyNet 12,5 mln USD. W związku z tym, że umowa nie doszła do skutku, decyzją sądu Eastbridge musi wykupić 12,5% akcji EasyNet, należących w do Elektrimu. Eastbridge jest zobowiązany zapłacić za akcje 13,5 mln USD, czyli kwotę zobowiązania - 12,5 mln USD plus odsetki.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

W kwietniu Eastbridge wytoczył własne powództwo przeciwko Elektrimowi, domagając się 39 mln USD za niedotrzymanie przez polską spółkę umowy dotyczącej nabycia akcji w akcji w EasyNet i AGS New Media.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200