Electronic Arts krytykuje raport NPD Group

Electronic Arts ostro skrytykowała najnowszy raport firmy badawczej NPD Group, dotyczący sprzedaży gier. Według przedstawicieli EA wprowadza on w błąd wszystkich przedstawicieli branży. Raport nie zawiera bowiem danych z cyfrowej sprzedaży gier.

NPD Group to jedna z największych amerykańskich firm badawczych. W ostatni piątek opublikowała listę najlepiej sprzedających się gier w lutym 2011 roku. Problem polega na tym, że nie uwzględnia on sprzedaży cyfrowej, przez co zdaniem Electronic Arts jest niedokładny i mało wiarygodny.

Według informacji zawartych w raporcie NPD, luty to między innymi spadek sprzedaży o 8 pkt. procentowych. Dane odnoszą się jednak tylko do sprzedaży tradycyjnej. Nie wiadomo jednak jak kształtuje się rynek po uwzględnieniu także gier sprzedanych metodą elektroniczną. Już teraz szacuje się, że 40 proc. gier Electronic Arts znajduje swoich nabywców tą drogą.

NPD Group broni się, że w kwartalnym raporcie przeznaczonym dla klientów firmy zawarte są dane uwzględniające także sprzedaż cyfrową. Prowadzący badania twierdzą, że w dalszym ciągu sprzedaż tradycyjna stanowi 70 proc. rynku, dlatego nawet jeśli ogólnodostępny dokument nie jest dokładny, to na pewno wiarygodne są płynące z niego wnioski o spadku sprzedaży.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200