Eldorado utworzy nową spółkę informatyczną

Z dniem 1 lipca br. Eldorado SA wydzieli swój dział informatyki jako spółkę zależną o nazwie Infinite. Będzie ona zarządzać stworzonymi przez Eldorado platformami B2B oraz rozwijać i sprzedawać rozwiązania informatyczne stworzone dla firmy-matki.

Z dniem 1 lipca br Eldorado SA wydzieli swój dział informatyki jako spółkę zależną o nazwie Infinite. Jest to zgodne z długofalową strategią, która zakłada utworzenie grupy firm specjalizujących się w obsłudze całego łańcucha dostaw. Do Infinite przeniesieni zostaną wszyscy pracownicy działu informatyki Eldorado. Prezesem spółki zostanie dotychczasowy kierownik działu informatyki Eldorado – Jacek Dudzik, a wiceprezesem Tomasz Zarzyka, dotychczas członek zarządu w spółce giełdowej Mieszko SA.

W pierwszym okresie podstawowym obszarem działalności Infinite będzie zarządzanie działającymi już od dłuższego czasu portalami B2B. Z platformy eHurtownia korzysta już ok. 750 sklepów detalicznych z regionu lubelskiego, Podlasia i Mazowsza. Drugi utworzony na początku b.r. portal eProducent zrzesza producentów i dystrybutorów z branży FMCG. Oprócz obsługi firmy-matki i zarządzania platformami handlu elektronicznego, Infinite ma zajmować się rozwijaniem i sprzedażą rozwiązań informatycznych stworzonych w ramach Eldorado.

Zobacz również:

  • TikTok zmienia strategię dotyczącą bezpieczeństwa danych
  • Chiny chcą cenzurować wszystkie komentarze w internecie

***

Więcej w CW 26/2002 (1 lipca br.)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200