Elden Ring grą dla 30-letnich informatyków? Na to wygląda

Liczne badania wskazują, że Polacy uwielbiają gry i wydają na nie więcej niż na VoD, kino, książki czy muzykę. Elden Ring to z kolei prawdziwy hit - zwłaszcza wśród specjalistów IT.

Elden Ring - gra dla wymagających / Fot. Materiały producenta

Elden Ring - gra dla wymagających / Fot. Materiały producenta

Status zawodowy gracza w Polsce? Jak podaje badanie Polish Gamers Research, aż 61% ma stałą pracę. Z kolei średni wiek gracza w Polsce, według IQS, sięga 31 lat. Gracze w naszym kraju to zdecydoowanie nie zamknięci na wiele godzin w swoim pokoju nastolatkowie, którzy poprzez granie zaniedbują swoje obowiązki. Dziś gracz to często osoba dorosła, ze stałą, dobrze płatną pracą.

W ostatnim czasie z kolei rośnie zainteresowanie grą Elden Ring - zwłaszcza wśród osób z IT, które często grają w gry.

Zobacz również:

  • Innowacyjność w grach
  • Square Enix sprzedaje studia odpowiedzialne za Deus Ex i Tomb Raider. Chce sfinansować projekty AI i blockchain

Elden Ring jedną z najbardziej uznanych gier w historii

Jeśli tylko zobaczymy oceny Elden Ring w sieci, łatwo zauważyć, że niemal zawsze są to 5/5 lub 10/10 - zależnie od sposobu oceniania danego medium. Gracze i recenzenci chwalą wszystko, od systemu walki po otwarty świat. Ponadto, aby przejść całą grę, trzeba poświęcić ok. 100 godzin lub więcej, jeżeli faktycznie chcemy zobaczyć i sprawdzić wszystko.

Elden Ring grą dla 30-letnich informatyków? Na to wygląda

Jeśli ktoś grał wcześniej w Sekiro: Shadows Die Twice, Demon's Souls na PS5, czy też Bloodborne lub Dark Souls (zwłaszcza część 3), to w Elden Ring poczuje się jak w domu. W serwisie Metacritic Elden Ring ma ocenę 96/100 na podstawie 70 recenzji ekspertów. To jasna rekomendacja - w tę grę po prostu trzeba zagrać.

Dlatego nawet jeśli nie jesteśmy serwisem o grach, uznaliśmy że warto wspomnieć i polecić wam Elden Ring. Pozycja obowiązkowa. Sprawdzaliśmy, co mówią gracze na forach dyskusyjnych, i często wygląda na to, że Elden Ring to gra, którą doceniają zwłaszcza dorośli. Dla dzieci i nastolatków jest po prostu… za trudna.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200