Elastyczny, niezawodny, łatwy w obsłudze – backup, jakiego jeszcze nie było

Usługa w chmurze, lokalne urządzenie zintegrowane albo samo oprogramowanie - ADT Cloud Appliance to bazujące na technologii Commvault nowoczesne rozwiązanie do wykonywania kopii zapasowych i odtwarzania danych, które w pełni dopasowuje się do specyficznych wymagań każdego klienta. Pozwala w elastyczny sposób sprostać wyzwaniom ochrony danych w środowiskach lokalnych, chmurowych i hybrydowych. Zintegrowane rozwiązanie dostępne w modelu pay as you go upraszcza środowisko, pozwalając na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, usprawnienie operacji i ograniczenie kosztów.

Ochrona danych jest dzisiaj traktowana priorytetowo, a znaczenie backupu, wraz ze wzrostem uzależnienia biznesu od systemów cyfrowych, systematycznie rośnie. We współczesnym środowisku biznesowym brak dostępu do danych oznacza kosztowne przestoje i utratę ciągłości działania. Jednak wykonywanie kopii zapasowych w dzisiejszych złożonych środowiskach, przy pomocy tradycyjnych narzędzi rodzi wiele trudności, zajmuje mnóstwo czasu i generuje wysokie koszty.

Ilość firmowych danych zmienia się w ogromnym tempie. Równie szybko wzrasta różnorodność i poziom skomplikowania firmowych środowisk IT. Mając to na uwadze najlepszym rozwiązaniem są usługi bazujące na modelu usługowym - Backup as a Service (BaaS). Pozwalają one na rozpoczęcie od dowolnej pojemności i płynne skalowanie zarówno w dół jak i w górę, umożliwiając rozliczanie za faktyczne wykorzystanie zasobów. Przy tym znacząco ograniczają zakres obowiązków związanych z wykonywaniem kopii zapasowych i zarządzaniem powiązaną infrastrukturą, która w przypadku tradycyjnych rozwiązań składa się z wielu niezależnych elementów – systemu operacyjnego, oprogramowania do backupu, serwera, pamięci masowej oraz urządzeń sieciowych, a także systemów zapewniających odporność na awarię. Dla firm, które przyjęły podejście cloud first, w ramach którego domyślnie alokuje się nowe systemy w modelu usługowym, BaaS to środowisko naturalne.

Zobacz również:

  • Kopia zapasowa w chmurze czy na zewnętrznym dysku twardym?
  • Na rynku pojawiła się kolejna wirtualna stacja robocza

ADT Cloud Appliance to unikalne w skali całego rynku, zintegrowane rozwiązanie, które jest w stanie zaspokoić wszystkie te zróżnicowane potrzeby: jest gotowym do użycia, zintegrowanym lokalnym lub hostowanym przez zewnętrznego dostawcę urządzeniem z zintegrowaną warstwą aplikacyjną, którego użycie rozliczane jest w modelu konsumpcyjnym; równocześnie jest klasyczną usługą cloud, ze wszystkimi zaletami jakie oferuje chmura publiczna. Wszystko - dzięki temu, że bazuje na czołowym w branży silniku Commvault, jest gruntownie przetestowane i zoptymalizowane - oferuje wysoką wydajność i niezawodność, oraz dzięki takim mechanizmom jak zautomatyzowana instalacja poprawek i aktualizacji pozwala uprościć operacje zarządzania, ogranicza koszty i zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Intuicyjny interfejs obejmujący wszystkie funkcje sprawia, że obsługa nie wymaga szkoleń ani studiowania dokumentacji.

Elastyczność totalna

Szeroko rozumiana elastyczność to jedna z największych zalet ADT Cloud Appliance. Rozwiązanie działa na zasadach as-a-service, jako backup w chmurze, do którego użytkownik ma jedynie dostęp za pośrednictwem webowej konsoli. Może jednak zostać dostarczone jako skalowalne w prosty sposób urządzenie, klasyczny appliance działający w firmowym centrum danych. Istnieje także opcja wdrożenia samego oprogramowania ADT Cloud Apliance na zlokalizowanym w dowolnym centrum danych sprzęcie klienta.

Wiele działów IT chciałoby się pozbyć jedynie części obowiązków związanych z backupem, np. wyłączenie wykonywania kopii zapasowych urządzeń końcowych użytkowników takich jak laptopy czy tablety, albo chętnie uprościłoby przy pomocy BaaS jedynie backup skrzynek pocztowych - to żaden problem dla ADT Cloud Appliance. Doskonale sprawdza się ono także w sytuacji, kiedy użytkownik chciałby skorzystać z usługi backupu w chmurze tylko na próbę – można to zrobić tylko dla jednego z posiadanych systemów, ponosząc koszty jedynie za faktyczne wykorzystanie bez potrzeby podpisywania wieloletniego, często kosztownego kontraktu.

To rozwiązanie zarówno dla małych jak i dużych, obejmujące wszystkie potrzeby backupowe organizacji albo obsługujące wyłącznie wybrane jednostki biznesowe czy spółki zależne – dopasowane do każdej sytuacji, każdej polityki bezpieczeństwa i każdego budżetu. Nie ma przy tym znaczenia co należy chronić – niewielkie oddziały zdalne, ogromne centra przetwarzania danych, czy rozwiązania w chmurze Microsoft Azure, Amazon AWS czy Google GCP. W każdym przypadku osiągana jest możliwie najwyższa efektywność ekonomiczna zastosowanego rozwiązania.

Silnik od lidera rynku

Myśląc o ochronie danych z wykorzystaniem usługi BaaS, niezawodność i bezpieczeństwo to jedne z pierwszych rzeczy, która przychodzą do głowy i które muszą zostać dogłębnie przeanalizowane. Właśnie dlatego rozwiązanie ADT Cloud Appliance zostało oparte o technologię firmy Commvault, niekwestionowanego lidera rynku do backupu i odtwarzania danych. Zintegrowane rozwiązanie, wspierane przez jednego dostawcę, zapewnia łatwość wdrożenia i wyjątkową prostotę. Gwarantuje przy tym bezproblemową współpracę z ponad 200 różnymi platformami – systemami operacyjnymi, aplikacjami, bazami danych, macierzami dyskowymi, hiperwizorami a do tego współpracuje ze wszystkimi głównymi chmurami publicznymi.

Zastosowanie technologii Commvault to jednocześnie gwarancja wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Dane zarówno w czasie ich przesyłania, jak również w trakcie przechowywania są szyfrowane, a dostęp do nich mają jedynie uprawnione osoby. Wbudowane, inteligentne funkcje ochrony oraz monitorowania danych, w które został wyposażony silnik Commvault, zapewniają w szczególności ochronę przed coraz częstszymi cyberatakami, w tym ransomware.

Połączenie sprawdzonej, niezwodnej i wydajnej technologii Commvault ze skalowalną platformą sprzętową i modelem konsumpcyjnym pay as you go, pozwoliło stworzyć ultra-elastyczny ADT Cloud Appliance – kompletne i wygodne rozwiązanie backupowe, jakiego jeszcze na rynku nie było i które jest zdolne dopasować się do specyficznych potrzeb każdego biznesu.

ADT Cloud Appliance to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą usprawnić swoje działania w zakresie ochrony danych i infrastruktury.

Rozwiązanie zbudowanie w oparciu o wiodącą w branży technologię firmy Commvault, pomaga rozwiązywać problemy związane ze złożonością i kosztami, zwiększając jednocześnie skalowalność, dostępność i sprawność informatyczną.

Przeczytaj poradnik i dowiedz się dlaczego rozwiązanie ADT Cloud Appliance może być właśnie dla Ciebie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200