Elastyczność to podstawa sukcesów

Wsparcie rządowe i własne, stosunkowo duże zasoby finansowe pozwalają grupie RAD na tworzenie nowych firm zajmujących się konkretnymi produktami. Polityka założyciela polega na utworzeniu nowej firmy za każdym razem, gdy istnieje choćby niewielkie zapotrzebowanie na nowy produkt lub technologię, nawet wewnętrzne w grupie - produkt niedostępny na świecie lub o wysokiej cenie - dający szansę zaoferowania go np. potencjalnym użytkownikom nowych technologii. I tak np. powstała firma RAD Com zajmująca się m.in. produkcją sprzętu testującego dla sieci lokalnych i rozległych oraz dla nowej technologii komunikacyjnej ATM.

Szybkie sieci Ethernet

Nowe technologie sieci Ethernet o szybkości do 100 Mb/s nie są jeszcze na tyle zaawansowane, aby były powszechnie akceptowane przez odbiorców. Natomiast poważne ograniczenia szybkości w mocno obciążonych sieciach Ethernet pojawiają się zwłaszcza w środowiskach przetwarzania rozproszonego klient/serwer, powodując znaczne zwiększenie czasu odpowiedzi, większą liczbę uszkodzonych pakietów, konieczność powtórnego ich przesyłania.

Jednym z rozwiązań tego problemu jest stosowanie tzw. przełączających hubów, pozwalających na tworzenie połączeń wirtualnych między serwerem a klientem, o pełnej szybkości 10 Mb/s. Firma LANNET jest jednym z nielicznych światowych producentów takich hubów o bardzo dużej tzw. zagregowanej szybkości przesyłania. W jednej konstrukcji stojakowej możliwe jest wykorzystanie pełnego pasma przenoszenia 1,28 Gb/s płyty głównej przełączającego huba. Pozwala to na podłączenie do huba do 128 portów Ethernet lub połączenie sieci szkieletowej FDDI i odpowiedniej liczby segmentów sieci lokalnej.

Atrakcyjny sektor WAN

W zakresie sieci rozległych WAN grupa firm RAD produkuje typowe modemy i multipleksery, pozwalające na przesyłanie w pojedynczych kanałach 64 kb/s danych cyfrowych, głosu i faksu. RAD Data Communications produkuje najmniejszy modem świata (znajduje się w księdze rekordów Guinnessa). RAD przykłada dużą wagę do rozwoju produktów dla sieci WAN, gdyż przez kilka ostatnich lat przedsiębiorstwa rozwijały sieci lokalne. I teraz właśnie nadchodzi czas połączenia sieci LAN swych oddziałów i filii poprzez sieci rozległe.

Cyfrowa nakładka na sieć publiczną

Firmy z grupy RAD oferują kompletne zestawy produktów pozwalające na stworzenie tzw. cyfrowej nakładki na komutowaną publiczną sieć telefoniczną. Przez połączenie w jednym kanale 64 kb/s (lub jego wielokrotności) skompresjonowanego głosu i danych cyfrowych z sieci lokalnej możliwe jest uzyskanie stosunkowo niewielkim kosztem prywatnej wirtualnej sieci, łączącej oddziały przedsiębiorstwa.


TOP 200