El-Net oskarża byłego ministra łączności

Zdaniem firmy, Maciej Srebro, przyznając Netii Mazowsze drugą koncesję na świadczenie usług na terenie byłego województwa warszawskiego, działał na szkodę El-Netu.

RST El-Net SA, bydgoska spółka zależna Elektrimu, złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez byłego ministra łączności Macieja Srebro.

Zdaniem przedstawicieli firmy, Maciej Srebro "jako funkcjonariusz publiczny, po uprzednim przyznaniu spółce RST El-Net SA koncesji obejmującej obszar b. woj. warszawskiego, doprowadził do wyłonienia spółki Netia Mazowsze SA jako podmiotu, który uzyska drugą koncesję na tym samym obszarze koncesyjnym - czym działał na szkodę interesów prawnych RST El-Net SA. Minister łączności działał wbrew założeniom Polityki Rozwoju Telekomunikacji przyjętej przez Radę Ministrów w dniu 28 maja 1996 roku oraz wbrew Zarysowi Strategii Rozwoju Rynku Telekomunikacyjnego na lata 1998-2001 przyjętemu przez Radę Ministrów w dniu 25 sierpnia 1998 roku, obligującym go do wyłonienia jednego niezależnego operatora telekomunikacyjnego w każdej strefie numeracyjnej".

Firma zarzuca także byłemu ministrowi, że w trakcie wykonywania czynności służbowych ujawnił pozostałym uczestnikom procesu przetargowego zarówno informacje chronione tajemnicą przetargu, jak i tajemnicą firmy El-Net - w tym biznesplanu i opisu strategii działalności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200