Eksperci radzą - użytkowniku, wyłącz w tym miesiącu opcję Windows Update

Ostatnie aktualizacje systemu operacyjnego Windows narobiły tyle zamieszania, że wielu ekspertów do spraw bezpieczeństwa radzi użytkownikom, aby wyłączyli na jakiś czas w swoich komputerach opcję Windows Update.

W ich opinii lepiej jest przeczekać i zobaczyć jak Microsoft poradzi sobie z tym zamieszaniem i włączyć z powrotem tę opcję dopiero wtedy, gdy sprawa się wyjaśni.

Mają chyba rację, bo styczeń 2018 zapisze się w historii aktualizacji tego oprogramowania jako jeden z najgorszych miesięcy. Pośrednio winę ponoszą tu podatności Meltdown i Spectre, które sporo namieszały i nawet tak doświadczona firma jak Microsoft nie stanęła na wysokości zadania i udostępniła użytkownikom nie do końca dopracowane łaty.

A z podjęciem decyzji o wyłączeniu opcji Windows Update trzeba się spieszyć, ponieważ jutro mamy drugi z rzędu wtorek lutego. A jak wiadomo Microsoft każdego miesiąca właśnie w tym dniu udostępnia użytkownikom komplet poprawek znany pod nazwą Patch Tuesday.

W przypadku komputerów pracujących pod kontrolą systemów Windows 7 lub 8.1 wyłączenie opcji jest łatwe. Należy po kolei klikać: Start > Panel sterowania > Windows Update. Następnie klikamy "Zmień ustawienia" i sprawdzamy czy w pozycji Aktualizacje ważne wybrana jest opcja "Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje (niezalecane", po czym klikamy OK.