Ekspansja multimedialnej wersji Windows

Microsoft najprawdopodobniej poinformuje dziś o planach wprowadzenia na nowe rynki multimedialnej wersji systemu Windows XP - Windows Media Center Edition. Wśród krajów, w których będzie dostępny system, znalazły się Australia, Austria, Włochy, Holandia i Szwajcaria.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że system będzie w tych krajach dostępny pod koniec bieżącego roku.

Jak do tej pory system dostępny był jedynie w angielskiej, koreańskiej, francuskiej i niemieckiej wersji. Wprowadzanie kolejnych trwa stosunkowo długo, ponieważ lokalizowanie systemów Media Center wymaga nie tylko "przetłumaczenia" systemu, ale także przygotowania lokalnych wersji niektórych komponentów systemu - np. przewodnika po programach telewizyjnych.

Zobacz również:

  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android
  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?

System Window XP Media Center Edition z reguły preinstalowany jest na komputerach określanych jako media center PC - tzn. wyposażonych w tuner TV, dysk twardy o dużej pojemności, napęd DVD (lub DVD-RW) oraz pilota, umożliwiającego uruchamianie większości multimedialnych funkcji systemu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200