Ekosystem Huawei HMS trafia na urządzenia firm trzecich

Ekosystem usług Huawei Mobile Services został zaimplementowany w urządzeniu firmy trzeciej.

Huawei od 2019 roku mocno koncentruje się na rozwoju własnych usług Huawei HMS - Huawei Mobile Services, które mają być alternatywą dla Google GMS - Google Mobile Services.

51cube Pad 50Pro
Źródło: 51cube.com

51cube Pad 50Pro

Źródło: 51cube.com

W związku z brakiem dostępu do usług Google chiński gigant technologiczny zdecydował się na rozszerzenie własnego ekosystemu o komplementarne do rozwiązań Google.

Zobacz również:

  • Niemcy podjęły decyzję: nie chcą w swoich sieciach 5G chińskich produktów

Oprogramowanie Huawei HMS dostępne jest w większości na urządzeniach od Huawei, ale producent przewiduje licencjonowanie go dla firm trzech. Z możliwości tej skorzystał chiński producent urządzeń elektronicznych - 51cube, który wprowadził na rynek nowy tablet Pad 50Pro wyposażony w Androida z dostępem do usług Huawei Mobile Services.

Nowy tablet posiada 10,5-calowy ekran IPS z pełnym pokryciem palety barw sRGB, 8 GB pamięci operacyjnej oraz 256 GB pamięci masowej. Za wydajność odpowiada ośmiordzeniowy układ MediaTek MTK8183 5G.

Urządzenie posiada na pokładzie usługi HMS Core. W ich skład wchodzą usługi aplikacji (App Services), grafiki (Graphics), mediów (Media), sztucznej inteligencji (AI), inteligencji Terminal (Smart Device), bezpieczeństwa (Security) i systemu (System).

Domyślnym sklepem z aplikacjami na tablecie 51cube Pad 50Pro jest Huawei App Gallery. Tablet posiada również możliwość automatycznego przełączania się pomiędzy urządzeniami produkowanymi przez firmę Huawei.

Urządzenie dostępne będzie w sprzedaży w Chinach od 11 maja 2023 roku w cenie 899 juanów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200