Edytor VS Code doczekał się wersji webowej

Microsoft udostępnił wczoraj użytkownikom wersję zapoznawczą swojego narzędzia Visual Studio Code (VS Code), które można tym razem uruchamiać w innym środowisku. Nosi nazwę VS Code for the Web i pozwala programistom korzystać z lżejszej wersji standardowego narzędzia VS Code, które można uruchamiać bezpośrednio w przeglądarce, bez konieczności instalowania na komputerze oddzielnej aplikacji.

Źródło: Microsoft

To lokalne narzędzie programistyczne można wykorzystywać do przeglądania i edycji plików, robienia i dołączania do kodu notatek oraz budowania klienckich aplikacji HTML, JavaScript i CSS. Narzędzie VS Code for the Web można uruchamiać w przeglądarkach wspierających interfejsy API oferujące dostęp do systemu plików, do których zaliczają się przeglądarki Microsoft Edge i Google Chrome.

W przypadku gdy przeglądarka nie obsługuje jeszcze takich interfejsów API, użytkownicy mogą nadal otwierać pliki, ale wyłącznie pojedynczo, czyli jeden po drugim.

Zobacz również:

  • Największe problemy sztucznej inteligencji od OpenAI

Microsoft informuje, że wprowadzenie VS Code do przeglądarki to nic innego jak ziszczenie pierwotnej wizji tego narzędzia. Wizji, zgodnie z którą każdy użytkownik mający dostęp do internetu i przeglądarkę, jest w stanie przeglądać i edytować zasoby IT, robiąc to z dowolnego miejsca na świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200