Edgeline – urządzenia HPE obsługujące przemysłowy Internet rzeczy

HPE (Hewlett Packard Enterprise) zaprezentował w zeszłym tygodniu dwa urządzenia zaprojektowane z myślą o nowym środowisku IT, jakim jest tzw. przemysłowy IoT (Przemysłowy Internet rzeczy). Są to konwergentne urządzenia należące do linii Edgeline, które są instalowane na obrzeżach firmowych systemów IT, gdzie odbierają duże porcje danych z urządzeń IoT i przed wysłaniem ich do chmury przetwarzają je same.

Standardowe komputery nie mogą efektywnie obsługiwać takich danych, gdyż nie są do tego przystosowane nie mówiąc już o tym, że mają często zbyt małą wydajność aby to robić.

Na urządzeniach takich instalowane jest wyspecjalizowane oprogramowanie, które może szybko i zawczasu zaalarmować administratora systemu, że któreś z urządzeń IoT (np. miernik czy czujnik) nie pracuje prawidłowo, względnie że w firmowym środowisku IoT dzieje się coś niedobrego. Normalnie dane takie trafiają od razu do chmury, gdzie są analizowane, a to zawsze trwa dłużej.

Zobacz również:

Dwa nowe urządzenia są wyposażone w intelowskie procesory Xeon, pojemną pamięć masową i noszą nazwy Edgeline EL1000 oraz EL4000.

Edgeline – urządzenia HPE obsługujące przemysłowy Internet rzeczy

Większy system EL4000 może zawierać do 64 rdzeni, dzięki którym jest w stanie przetwarzać dane IoT dużo szybciej niż dedykowane dla tego celu standardowe routery, przełączniki i serwery. A trzeba pamiętać, że danych odbieranych od urządzeń IoT jest bardzo dużo. Dość powiedzieć, że zwykły czujnik (np. temperatury czy ciśnienia) może wygenerować w ciągu jednej sekundy pięćdziesiąt pomiarów, a urządzeń takich w większej przemysłowej instalacji mogą być setki, jeśli nie tysiące.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200