Earthlink przeprowadzi pierwsze testy Caller ID

Jeden z amerykańskich providerów internetowych – Earthlink – rozpocznie wkrótce testy technologii zabezpieczającej pocztę elektroniczną przed spamem, w której znajdzie się zaprojektowana przez Microsoft technologia Caller ID.

W ostatnich miesiącach, w obliczu narastającej w Internecie fali 'niechcianych przesyłek', wzmogło się zainteresowanie technologiami weryfikacji i uwierzytelniania źródła pochodzenia elektronicznych wiadomości. Zlokalizowany w stanie Atlanta Earthlink, zdecydował się na przeprowadzenie w najbliższym czasie pierwszych testów oferowanego przez Microsoft rozwiązania o nazwie Caller ID. Oprócz niego pod uwagę zostanie również wzięty inny system o nazwie SPF (Sender Policy Framework).

W tym samym czasie, również Yahoo, Hotmail oraz America Online zdecydowały się na sprawdzenie skuteczności podobnych systemów. Yahoo promuje zaprojektowaną przez siebie technologię o nazwie DomainKeys, która wykorzystuje publiczny klucz kryptograficzny do 'podpisywania' przesyłanych wiadomości. AOL zdecydował się natomiast na sprawdzenie mechanizmu SPF. Sprawdzenie Caller ID zadeklarował Hotmail (notabene należący do koncernu z Redmond).

Zobacz również:

  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android

Z pierwszych komentarzy wynika, iż prawdopodobnie Caller ID oraz SPF będą w stanie najszybciej zaistnieć na rynku. Bedzie to możliwe z uwagi na to, iż obie technologie nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania, w przeciwieństwie do DomainKeys, które w rezultacie może być trudniejsze do ostatecznego wdrożenia.

Więcej informacji: http://www.earthlink.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200