ESCOM i Siemens-Nixdorf

Na podstawie porozumienia o współpracy wszystkie oddziały ESCOM rozpoczęły sprzedaż komputerów Siemens-Nixdorf.

Na podstawie porozumienia o współpracy wszystkie oddziały ESCOM rozpoczęły sprzedaż komputerów Siemens-Nixdorf.

W polskich filiach ESCOM-u, produkty Siemensa będą dostępne od kwietnia br. Piort Podlawski, Purchasing & Product Manager ESCOM-u, szacuje popyt polskiego rynku na komputery SNI na ok. 3,5 tys. sztuk rocznie.

Sprzęt SNI będzie o ok. 15% droższy od komputerów ze znaczkiem ESCOM-u. Według przedstawicieli firmy sprzęt SNI nie będzie stanowić konkurencji dla ich produktów, ponieważ przeznaczony jest dla innych grup użytkowników. Rodzina SNI Scenic dystrybuowana przez ESCOM, to komputery do zastosowań indywidualnych, dla użytkowników z grupy SOHO. Produkty ESCOM skierowane są na rynek użytkowników końcowych.

Podstawowymi modelami z rodziny Scenic dystrybuowanymi przez ESCOM i dostępnymi "z półki" są komputery z procesorami Pentium 60, Pentium 90 i 80486DX2/66, jak również modularne notebooki Scenic PCD. W sklepach ESCOM-u klient może również zamówić każdy komputer znajdujący się w ofercie SNI. Okres oczekiwania na realizację zamówienia ma wynosić ok. 4 tygodnie. ESCOM zapewnia trzyletni serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dla dystrybuowanego przez siebie sprzętu Siemensa.

W ramach współpracy SNI rozpocznie w swoich zakładach także produkcję komputerów ESCOM. Podstawa do zawarcia porozumienia między firmami było przekazanie 10% akcji ESCOM-u zarządowi Siemens Nixdorf Informationssysteme. W wyniku tej operacji kapitał koncernu ESCOM wzrósł o 25 mln DEM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200