EPAM przejmuje ENGINIETY

EPAM Systems, amerykańska firma specjalizująca się w opracowywaniu produktów cyfrowych, będąca jednym z największych na świecie producentów oprogramowania i dostawców usług konsultingowych podjął decyzję o przejęciu ENGINIETY. Wartość transakcji nie została podana do publicznej wiadomości.

Grafika: Scott Graham/Unsplash

ENGINIETY to polska spółka IT założona 13 lat temu, która ma swoje biura w Warszawie, Wrocławiu i Gliwicach. Jest dostawcą kompleksowych rozwiązań przeznaczonych dla sektora handlowego i specjalizuje się w rozwiązaniach SAP. Firma posiada dużą wiedzę technologiczną stosowaną w takich obszarach IT jak Transactional E-Commerce, Product Information Management (PIM), Digital Experience Platforms (DXP & CMS) oraz Digital Asset Management (DAM).

ENGINIETY ma w ofercie kompleksowe rozwiązania sprzedażowe i oferuje doradztwo w zakresie technologii i narzędzi, w tym SAP Commerce Cloud (Hybris), commercetools, composable commerce, headless frameworks, Application Support i DevOps. Spółka współpracuje z takimi klientami jak m.in. Vision Express, Nikon, Play i TUI.

Zobacz również:

  • LeverX Poland staje się największym oddziałem LeverX Group w całej Unii Europejskiej.
  • Dyrektor generalny Twittera oczekuje, że Elon Musk dokończy przejęcie

Przejęcie to oznacza, że technologie opracowane przez ENGINIETY poszerzą możliwości EPAM w zakresie projektowania i budowy kompleksowych platform handlowych i sprzedażowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200