EMC zapowiada Project Nile i nowe, chmurowe usług przechowywania danych

EMC jest twórcą inicjatywy noszącej nazwę Project Nile, w ramach której firma zbuduje infrastrukturę do świadczenia komercyjnych usług klasy “enterprise” (dedykowanych dla centrów danych), pozwalających przechowywać dane w chmurze. Będą to usługi podobne do tych świadczonych przez publiczne chmury, pracujące przy tym tak bezpiecznie  i oferujące taki poziom kontroli, z jakim mamy do czynienia w przypadku prytawnych chmur. EMC zapowiada, że pierwsze usługi bazujące na Project Nile pojawią się w jej ofercie w pierwszej połowie 2014 roku i stawią wtedy czoła podobnym rozwiązaniom oferowanym przez takie firmy, jak Amazon i Microsoft.

Usługi Project Nile będą bazować na technologiach stosowanych w takich firmowych rozwiązaniach, jak ViPR (programowo zdefiniowana platforma pamięci masowych) oraz VNX (hybrydowe macierze dyskowe). Użytkownicy będą mogli przechowywać w chmurze dane na poziomie bloków, plików oraz obiektów.

Chmurowe usługi Project Nile będą wykorzystywać jedno z najnowszych rozwiązań firmy EMC, jakim są szybkie macierze dyskowe VNX, w których można instalować pamięci NAND/flash. Są to macierze oparte na nowej referencyjnej architekturze VSPEX, dzięki której mogą one obsługiwać dwa razy więcej wirtualnych maszyn niż starsze rozwiązania tego typu.

Zobacz również:

  • Cyfrowa transformacja z AI - co nowego na Google Cloud Next 24

EMC zaprezentował razem z macierzami VNX oprogramowanie XtremSW Cache 2.0 (buforowanie danych). Firma twierdzi, że oprogramowanie integruje się lepiej z jej macierzami i powoduje, że czas oczekiwania na dane uległ skróceniu o 65%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200