EMC wprowadza na rynek zdefiniowaną programowo platformę pamięci masowej ViPR

EMC zamierza udostępnić klientom rozwiązanie noszące nazwę ViPR. To zdefiniowana programowo platforma pamięci masowej, która pojawi się w ofercie EMC pod koniec tego miesiąca, czyli znacznie wcześniej niż oczekiwano.

ViPR umożliwia zarządzanie zarówno infrastrukturą pamięci masowej (w ramach tzw. „płaszczyzny sterowania” obsługiwanej przez narzędzie ViPR Controller), jak i przechowywanymi w niej danymi (w obrębie tzw. „płaszczyzny danych” obsługiwanej za pomocą usług ViPR Data Services).

Wraz z platformą pamięci masowej udostępnione zostaną usługi Object Data Services, które współpracują z wieloma standardowymi interfejsami API, w tym Amazon S3, OpenStack Swift i Atmos, a przy tym umożliwiają klientom przeglądanie obiektów w formie plików.

Zobacz również:

  • Chiny zakazują chipów Micron w swojej infrastrukturze krytycznej
  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych

Usługi ViPR Object Data Services można wdrożyć we wszystkich systemach pamięci masowej opartych na plikach i obsługiwanych przez platformę ViPR, w tym w nowych, uniwersalnych systemach EMC VNX oraz istniejących już produktach EMC VNX, EMC Isilon i macierzach innych producentów, w tym pamięci masowej NetApp.

EMC zapowiada, że przyszłe aktualizacje rozszerzą funkcjonalność rozwiązania o współpracę z kolejnymi macierzami innych producentów, a także typowy sprzęt. EMC zamierza też udostępnić w ramach platformy ViPR szerszy zestaw usług w zakresie danych, w tym usługę HDFS Data Service, która pozwoli klientom korzystać z możliwości analitycznych platformy Hadoop „na miejscu” w całym heterogenicznym środowisku pamięci masowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200