EMC: usługa składowania i odtwarzania w formule SaaS

Wykorzystując ubiegłoroczne przejecie Berkeley Data Systems (BDS), EMC zamierza zaoferować przedsiębiorstwom nowe rozwiązanie składowania i odzyskiwania danych - hostowaną platformę SaaS (Software-as-a-Service) MozyEnterprise dla desktopów, laptopów i zdalnych serwerów.

Usługa ma stać się częścią usług EMC Fortress i będzie zapewniać bezpieczeństwo poziomu RSA, która to możliwość nie była dostępna w produkcie BSD sprzedawanym jako Mozy Professional. Rozwiązanie zawiera zintegrowane zarządzanie kluczami, oraz mechanizmy uwierzytelniania i autoryzacji. EMC przymierza się również do udostępnianie innych rozwiązań w formule SaaS.

Rozwiązanie EMC ma konkurować bezpośrednio z rozwiązaniem SaaS do składowania i odtwarzania danych DataDefense firmy Iron Mountain. Jednak rozwiązaniu EMC brakuje niektórych możliwości oferowanych przez Iron Mountain - DataDefense pozwala na szyfrowanie wszystkich informacji na laptopach. Możliwości tej nie ma na razie MozyEnterprise. W tym rozwiązaniu dane są szyfrowane w momencie, gdy opuszczają laptop czy desktop w celu zapamiętania przez usługę.

Zobacz również:

Cena usługi wynosi 5,25 USD miesięcznie za laptop lub desktop plus 0,7 USD za każdy gigabajt składowania. Za serwer cena wynosi odpowiednio 9,25 USD za miesiąc i 2,35 za każdy gigabajt danych.


TOP 200