EMC prezentuje nowe rozwiązania VNXe i zapowiada inicjatywę Project Liberty

EMC wzbogaciła rodzinę hybrydowych rozwiązań pamięci masowej VNX o nowe produkty i funkcje, w tym o nową macierz pamięci masowej klasy podstawowej VNXe3200. Firma twierdzi, że system VNXe3200 jest 3-krotnie wydajniejszy niż dotychczasowe rozwiązania VNXe i bazuje na serii VNX, która zadebiutowała we wrześniu 2013 r.

Nowy produkt z rodziny VNXe wykorzystuje oprogramowanie EMC MCx (zoptymalizowane pod kątem procesorów wielordzeniowych) i EMC FAST (Fully-Automated Storage Tiering). Rozwiązanie jest zgodne z najważniejszymi uniwersalnymi protokołami, w tym technologią Fibre Channel.

System VNXe3200 jest też dostępny w ramach nowych infrastruktur VSPEX, które umożliwiają obsługę 125 maszyn wirtualnych i 500 wirtualnych desktopów w jednym systemie VNXe3200. Nowe rozwiązania VSPEX mogą obsługiwać do 2000 skrzynek pocztowych Exchange i ponad 20 000 użytkowników platformy SharePoint.

Zobacz również:

Podstawowa wersja systemu VNXe3200 będzie dostępna od II kwartału 2014 r. w cenie poniżej 12 tys. USD.

Firma zapowiedziała również inicjatywę „Project Liberty”, w ramach której powstanie oprogramowanie wirtualnej pamięci masowej oparte na rodzinie produktów VNX. „Project Liberty” wykorzystuje usługi przesyłania danych i ma również umożliwić informatykom szybkie konfigurowanie kilku instancji macierzy wirtualnych, aby przyspieszyć opracowywanie nowych aplikacji dla środowisk testowych i rozwojowych.

EMC poinformował też o wprowadzeniu funkcji szyfrowania danych w spoczynku dla systemów VNX - VNX [email protected] Mechanizm szyfrowania danych w spoczynku ([email protected]) powinien pojawić się w nowej serii VNX (jako modernizacja oprogramowania) w III kwartale 2014 r.


TOP 200