EMC prezentuje Storage Router

Firma EMC udostępniła (na razie do testowania) długo oczekiwaną technologię wirtualizowania pamięci masowych, która pozwala z poziomu jednego interfejsu zarządzać zarówno jej macierzami jak i macierzami produkowanymi przez innych dostawców pamięci masowych.

EMC poinformowała na październikowych targach Storage Networking World, że oprogramowanie Storage Router jest oparte na technologiach stosowanych w inteligentnych przełącznikach SAN przez Cisco, Brocade i McData oraz na swoim własnym oprogramowaniu "firmware". Cisco, Brocade i McData dostarczyły firmie EMC opracowane przez siebie złącza programistyczne API, które zostały zintegrowane z oprogramowaniem "firmware".

Oprogramowanie Storage Router jest obecnie testowane i znajdzie się oficjalnie w ofercie EMC w pierwszej połowie 2005 r. Produkt może kontrolować pamięci masowe, wykonywać operacje migrowania plików i kopiować dane między macierzami w trybie "point-in-time".

Zobacz również:

  • Rosja stara się zemścić na USA - iPhone znika z Kremla

Oprogramowanie można instalować na przełączniku AP7420 (Brocade), na wszystkich przełącznikach SAN firmy Cisco linii MDS i na wszystkich inteligentnych przełącznikach SAN firmy McData.

Produkt współpracuje z macierzami Symmetrix i Clarriion (EMC), z macierzami linii 9900 (Hitachi), z macierzami linii EVA (HP) i z macierzami linii Enterprise Storage Server, znanymi też pod nazwą Shark (IBM).

EMC podaje, że Storage Router może przetwarzać dane na poziomie portu z szybkością od 30 do 40 tys. operacji I/O na sekundę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200