EMC pracuje nad nowymi produktami

EMC przygotowuje się do wprowadzenia na rynek szeregu nowych narzędzi programistycznych, w tym pakietu do replikowania danych, który będzie wspierać macierze produkowane przez inne firmy.

EMC pracuje też nad produktem integrującym oprogramowanie wirtualizujące serwery (przejęte wraz z firmą VMware) ze swoim narzędziem do replikowania danych noszącym nazwę Symmetrix Remote Data Facility (SRDF). Produkt taki pozwoli użytkownikom replikować dane w trybie asynchronicznym z głównego systemu informatycznego do mniejszych, oddalonych nawet o setki kilometrów oddziałowych systemów (tworząc na nich wiele instancji systemu operacyjnego zarządzającego serwerami pamięci masowych).

Jednak najważniejszym nowym produktem, nad którym pracuje EMC, jest kolejna wersja narzędzia Open Replicator (replikowanie danych). Jest to narzędzie wspierające macierze najwyższej klasy linii Symmetrix DMX. Używając nowej wersji tego narzędzia użytkownicy będą mogli kopiować dane z macierzy Symmetrix na macierze produkowane przez inne firmy, w tym przez IBM (Enterprise Storage Server), Hitachi (Lightning) i Hewlett-Packard (StorageWorks XP256, XP512, XP1024 i Enterprise Virtual Array). EMC informuje, że nowa wersja narzędzia Open Replicator będzie gotowa w pierwszym kwartale 2005 r.

Zobacz również:

  • Jak zmieni się zarządzanie sprzętem Apple w macOS 13 (MDM) ?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200