EMC poszerza ofertę

EMC zaprezentował nowe modele pamięci masowych należące do trzech linii: Symmetrix, Centera i Celerra.

EMC poszerza ofertę
Produkt klasy high end reprezentuje macierz dyskowa linii Symmetrix o nazwie DMX-4, zawierająca porty Fiber Channel 4 Gb/s i wspierająca połączenia FC typu punkt-punkt. Rozwiązanie (które wejdzie na rynek we wrześniu br.) wspiera zarówno dyski SATA II o pojemności 750 GB, jak i wydajne dyski Fiber Chanel 4 Gb/s.

Jednocześnie firma wprowadziła do systemu operacyjnego Enginuity, zarządzającego systemami DMX-4 i DMX-3, nowe funkcjonalności. EMC twierdzi, że RAID 5 i 6 pracuje w nowym środowisku o 30% wydajniej, a operacja replikowania lokalnych danych jest realizowana nawet do 10 razy szybciej (dzięki programowi TimeFinder).

Pamięci masowe Centera (urządzenia typu CAS; Content Address Storage) wzbogaciły się o nowy model oznaczony symbolem Generation 4 LP. Urządzenie wspiera dyski SATA o pojemności 750 GB i zawiera energooszczędne elementy (procesory i chipsety), dlatego pobiera o 67% mniej energii (w przeliczeniu na 1 TB przechowywanych danych) niż poprzedni model Gen 4.

Użytkownicy zainteresowani pamięciami masowymi linii podstawowej (linia Celerra) mają teraz do dyspozycji model o nazwie NS20. Rozwiązanie (wspierające środowiska Fiber Channel i iSCSI) można stosować w sieciach SAN lub konfigurować jako pamięć NAS. EMC sprzedaje produkt razem z nowym oprogramowaniem Celerra Startup Assistant, które pozwala skrócić czas instalowania macierzy NS20 do 15 minut.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200